Školní rok 2014/2015

1. září 2014

Vloženo: 3. září 2014

My jsme šli do školy zvesela a bez obav. Už jsme ji znali z chvilek s méďou Palim.
Židovské město

Vloženo: 11. května 2015

20 žáků 9. AB mělo možnost zúčastnit se výletu do Prahy. Tématem exkurze bylo pražské Židovské město.
Zkoušky Camridge English "YLE , KET,PET,FCE,CAE"- nabídka během třídních schůzek 28.4.2015 v DVD učebně

Vloženo: 30. března 2015

Podrobné info ke zkouškám od Language Corner ( viz přílohy ). Pokud budou mít žáci zájem nebo bližší info ( kabinet cizích jazyků Mgr. Darja Musilová) a také během tř. schůzky 28.4. v  16:45 učebně DVD ( přízemí 2. stupeň ) Někteří žáci si již vzali letáčky se zájmem o zkoušku 10.6. - přihlaste se opět v kabinetě cizích jazyků nejpozději do 15.4. nebo přes Bakaláře.
Záchranáři v prvních třídách

Vloženo: 3. března 2015

Pracovníci Zdravotnické záchranné služby Středočeského kraje učí děti z prvních tříd správně telefonovat na číslo 155 a poučili je i o první pomoci. Zatím byli v 1. A a 1. B, 1. C se těší na 10. března.
Vysvědčení se sportem

Vloženo: 23. ledna 2015

Naši tělocvikáři chystají pro den vydávání vysvědčení pro žáky 2. stupně sportovní utkání. Podobnou akci jsme měli již v loňském školním roce a děti to moc bavilo.
Výstava byla zahájena

Vloženo: 7. října 2014

Včera v 15, 15 začala naše výstava mapující 30 let naší školy. Rádi jsme uvítali představitele Kutné Hory; starostu pana RNDr. Ivo Šance a místostarosty Mgr. Danu Vepřkovou a Ing. Jiřího France. Velmi milé bylo setkání s bývalými řediteli naší školy a s kolegy, kteří jsou již na zaslouženém odpočinku. Děkujeme našim bývalým i současným žákům za kulturní vystoupení. Navštivte Sankturinovský dům, možná se tam najdete.
Výstava

Vloženo: 14. října 2014

Včera jsem měla "službu" na výstavě. Jsem ráda, že ji lidé navštěvují. Děkujeme všem za milé vzkazy. Má to jen jeden problém. Pod milými vzkazy jsou nečitelné podpisy, prosím o jména hůlkovým písmem, ať víme. kdo nás navštívil. Začala se plnit i "třídní kniha" u  tabule"Poznáte se?". A to je moc dobře. Neváhejte, zajděte, výstava se uzavírá až 28. října.
Vánoční předškolácká hodinka

Vloženo: 19. prosince 2014

Vánoční přání

Vloženo: 19. prosince 2014

Přejeme všem žákům, rodičům, zaměstnancům a přátelům školy hezké a klidné Vánoce, hodně zdraví, pohody a úspěchů v roce 2015. Vedení ZŠ Jana Palacha v Kutné Hoře
Ukázkové hodiny v prvních třídách

Vloženo: 13. listopadu 2014

Děti z prvních tříd ukázaly svým rodičům, jak se učí.
Učitelé zasedli do lavic

Vloženo: 13. března 2015

Učitelé naší školy se 13. března spolu se svými kolegy ze ZŠ Kamenná stezka vzdělávali.

Učili jsme se s UNESCEM - projekt 2.stupně

Mgr. Zdenka Černá

Vloženo: 28. dubna 2015

...úterní projektové vyučování se speciálním rozvrhem uteklo jako voda
" The Australian show " pro 7. - 9. ročník.

Vloženo: 2. listopadu 2014

Ani starší žáci nebyli ochuzeni na Halloween o anglické představení Dr. Klutze. Procvičili si angličtinu, zopakovali si či dozvěděli nové zajímavosti o Austrálii od historie ( aborigines, Captain Cook, prison, 26.1. - Austarlian Day, Ned Kelly, swangman, Elizabeth II ) přes zeměpis, živelné pohromy( disasters ), či zvířata žíjící pouze v Austrálii ( klokan, billy, goama, kookaburra, devil, wambat ), ale také se seznámili s významnými sportovci / sporty, herci/ filmy, zpěváky či hudebními skupinami. Poslechli si státní hymnu "Waltzing Matilda", viděli v akci bumerang, zkoušeli číst několik slangových australských výrazů v porovnání s angličtinou a část žáků ochutnala pomazánku "vegemati" ( vůbec nechutnala ). Viděli a porovnali vlajku původních obyvatel ( význam barev ) a vlajku Austrálie ( význam hvězd a podoba vlajce Británie ). Taktéž se někteří zúčastnili této show ( četli, vyzkoušeli si hru na hudební nástroj " didgeridoo" původních obyvatel Austrálie "aborigines", kteří mají na svém těle a nástrojích žívotní příběh, ale také se snažili se odpovídat na otázky ).
Šikovní budoucí prvňáčci

Mgr. Alena Schönbeková

Vloženo: 20. prosince 2014

Dne 27.11.se v naší škole opět sešli budoucí prvňáčci, aby předvedli svou šikovnost. Utkali se s činností pohybovou, výtvarnou a logickou. Děti se sešli v hojném počtu a akce se setkala s velkým ohlasem. Budoucím žáčkům se vůbec nechtělo domů. Tato setkání jsou určitě velmi přínosná jak pro děti tak pro učitele a pomohou dětem usnadnit vstup do první třídy.
Super úspěch našeho žáka Matěje Nepraše z 9.A na Mistrovství světa ve společenských tancích.

Vloženo: 11. listopadu 2014

Mistrovství světa ve společenských tancích se konalo v Liberci od 29.10. do 2.11.2014. Matěj byl přihlášen se svojí taneční partnerkou Adélou Matoušovou do 10 kategorií a ve 4 získali zlaté medaile ..... velká gratulace !!!!! Ale dále 3x získali 4. místo, 2x se umístili na 5.místě a jednou na 7. místě.
Stříbrný skřivánek

Vloženo: 27. února 2015

Pěvecká soutěž
Stříbrný skřivánek

Vloženo: 18. března 2015

Skřivánci zazpívali
Předškolácké hodinky začaly

Vloženo: 5. listopadu 2014

Včera začaly naše předškolácké hodinky. Přiveďte své děti, těšíme se na ně.
Předškoláci se těší na zápis

Mgr. Hana Chovancová

Vloženo: 15. ledna 2015