Učili jsme se s UNESCEM - projekt 2.stupně

• Mgr. Zdenka Černá

Vloženo: 28. dubna 2015

...úterní projektové vyučování se speciálním rozvrhem uteklo jako voda
Projekt   „Vyučování s UNESCEM“ byl dnes - tj. 28.4. -  zrealizován. Pochvala patří nejen žákům, ale i učitelům, kteří si pro děti připravili malé šestihodinové „opáčko“. Ve většině tříd děti, při skupinové práci, pohotově reagovaly na zadání  - zvládaly  práci s textem, určovaly zeměpisnou polohu měst a zakreslovaly ji  do mapky, počítaly vzdálenosti, řešily architekturu pomocí osové souměrnosti, hledaly původ názvů, seznamovaly se s osobnostmi , ale dozvěděly se také význam některých odborných pojmů, dělaly chemický pokus s náhledem do historie alchymie a v neposlední řadě musely projevit svoji výtvarnou zručnost , smysl pro kompozici a vzájemnou spolupráci. Nechybělo  ani  sportovní nasazení při turnajích měst, které jednotlivé třídy zastupovaly.

A jak tedy projekt dopadl ? Velmi dobře… všechny projektové práce byly splněny a navíc mnohé na pěkné výtvarné úrovni. A na závěr ještě výsledky z turnajů měst .  Šesté a sedmé třídy se utkaly ve vybíjené a po pěkných zápasech nakonec  Kroměříž (6. B) vyhrála nad Litomyšlí (6. A)  a Telč (7. A)  nad Třebíčí (7. B). Osmé ročníky – doplněné několika žáky z devátých tříd - sehrály vyrovnaný turnaj ve vybíjené a fotbalu, ve kterém velmi těsně zvítězil  Žďár nad Sázavou (8. B) nad Českým Krumlovem (8. A). Pochopitelně , co se týče  měst  UNESCA – ta v tom byla zcela nevinně a symbolicky, ovšem naši borci si nic nedarovali.
Projekty  jsou vystaveny ve vestibulu školy v prostorách šaten a malá fotogalerie zde.