Projekt - "Vyučování s UNESCEM" 28.4. 2015 - 2. stupeň

• Mgr. Zdenka Černá

Vloženo: 27. dubna 2015

– projekt, kterého se účastní všichni žáci, kteří nejsou zapojeni do anglického projektu " Meet Famous People" - Škola bez hranic.
Žáci druhého stupně mají tento den možnost vstoupit hned do dvou projektů. Hlavní - anglický projekt byl již představen a na něj navazuje doplňující projekt, ve kterém si žáci 2. stupně "zahrají" na zasedání OSN - UNESCA a prozkoumají si různé možnosti přístupů a řešení problémů.
Také kultura, umění, památky a historie  mohou být bez hranic - jsou součástí našeho dědictví a přispívají k vzájemnému porozumění. Při netradiční výuce si některé znalosti nejen zopakujeme, ale také si  vytvoříme projekt z jednání  UNESCA na základě  speciálního  rozvrhu  sestaveného pro jednotlivé  třídy. Pro Kutnou Horu se blíží významné výročí  - 20 let od zápisu na listinu světového kulturního dědictví  UNESCO.  Projektem si  připomeneme některá další česká města zapsaná spolu s Kutnou Horou na tuto listinu. Každá třída bude zastupovat jiné město po celou dobu našeho dopoledního „zasedání“.