" The Australian show " pro 7. - 9. ročník.

Vloženo: 2. listopadu 2014

Ani starší žáci nebyli ochuzeni na Halloween o anglické představení Dr. Klutze. Procvičili si angličtinu, zopakovali si či dozvěděli nové zajímavosti o Austrálii od historie ( aborigines, Captain Cook, prison, 26.1. - Austarlian Day, Ned Kelly, swangman, Elizabeth II ) přes zeměpis, živelné pohromy( disasters ), či zvířata žíjící pouze v Austrálii ( klokan, billy, goama, kookaburra, devil, wambat ), ale také se seznámili s významnými sportovci / sporty, herci/ filmy, zpěváky či hudebními skupinami. Poslechli si státní hymnu "Waltzing Matilda", viděli v akci bumerang, zkoušeli číst několik slangových australských výrazů v porovnání s angličtinou a část žáků ochutnala pomazánku "vegemati" ( vůbec nechutnala ). Viděli a porovnali vlajku původních obyvatel ( význam barev ) a vlajku Austrálie ( význam hvězd a podoba vlajce Británie ). Taktéž se někteří zúčastnili této show ( četli, vyzkoušeli si hru na hudební nástroj " didgeridoo" původních obyvatel Austrálie "aborigines", kteří mají na svém těle a nástrojích žívotní příběh, ale také se snažili se odpovídat na otázky ).