Školní rok 2012/2013

Klub předškoláků

Vloženo: 13. června 2013

V letošním roce poslední klub předškoláků se nesl ve znamení jógy a výtvarné činnosti.

Pasování prvňáků

Vloženo: 5. června 2013

Za celoroční práci byli žáci 1.A a 1.B pasováni na čtenáře.

Olympiáda mateřských škol

Vloženo: 29. května 2013

Nepřízeň počasí nás v této tradiční akci "děti dětem" nezaskočila. Měli jsme mokrou variantu.

Běh s nevidomým atletem

Vloženo: 24. května 2013

Naše škola podporuje handicapované sportovce.

Další sportovní úspěchy naší školy

Vloženo: 23. května 2013

V úterý proběhl 4. turnaj 5. ročníku KUTNOHORSKÉ ŠKOLNÍ LIGY v miniházené.

Klub předškoláků

Mgr. Jiřina Vlasáková

Vloženo: 23. května 2013

Několik fotografií našich budoucích prvňáčků

Olympiáda mateřských školek

Mgr. Jaroslava Drabešová

Vloženo: 22. května 2013

V pondělí 27. května 2013 se za finanční podpory Města Kutná Hora uskuteční na školním hřišti naší školy Olympiáda kutnohorských mateřských škol.

Sportovní klání započne v 9.00 a těšit se můžete na běhy, skoky, hody i štafetu. Všechny výkony budou pečlivě zaznamenány našimi učiteli tělesné výchovy. Ale věnovat se Vám budou i starší žáci školy a školní parlament, protože celá akce se nese pod heslem "děti dětem". Na vítěze a všechny účastníky čekají sladké odměny.

Zveme Vás všechny, kteří máte možnost v dopoledních hodinách přijít podpořit slibné sportovní talenty, abyste spolu s námi prožili jeden hezký květnový den!

Mladý zdravotník

Vloženo: 10. května 2013

7. května se konalo v Kutné Hoře okresní kolo soutěže"Mladý zdravotník".

První zážitky z Anglie

Vloženo: 22. dubna 2013

18.dubna jsme se nalodili na trajekt ve Francii - Calai. Přežili rozbouřený kanál La Manche a po necelých 2 hodinách jsme se dočkali anglické pevniny - Dover. Prohlédli jsme si hrad, přístav a bílé útesy. Druhou část dne jsme strávili v nádherném zámku Leeds s krásnými zahradami, zvířaty i bludištěm. Nakonec jsme jeli do náhradních rodin do Londýna

Třetí den - opět Londýn.

Vloženo: 22. dubna 2013

Nadzemní dráhou jsme od Greenwich dojeli poblíž katedrály Sv. Pavla, ve které jsme navštívili "Šeptajícící galerii" s výhledem do katedrály.

Druhý den v Anglii - Londýn.

Vloženo: 22. dubna 2013

Po vzájemném vyprávění zážitků z rodin (ubytování, snídaně, večeře či první komunikace) jsme se ocitli u London Eye. Nejdříve nás oslnilo 4D kino o památkách Londýna, a poté jsme zažili super jízdu na London Eye. Potom nás čekala vycházka kolem významných památek v Londýně zakončená vysněným rozchodem (shopping). Nakonec jsme jeli double deckrem do Muzea voskových figurín, kde jsme našli své idoly, a projeli se historií Londýna typickým taxíkem. Závěrem jsme zhlédli opět 4D kino, avšak s hrdiny bojujícími o záchranu Buckinghamského paláce a muzea.Opět celý den super zážitky.

Byli jsme v novinách

Vloženo: 18. dubna 2013

Kutnohorský deník 18. dubna 2013

Krajské kolo - basketbal

Vloženo: 17. dubna 2013

V krajském kole jsme se neztratili.

Házená

Vloženo: 22. března 2013

Po včerejší radosti z vítězství chlapců v okresním kole basketbalu nás dnes neméně potěšili žáci I. stupně. V turnaji v házené si obě kategorie ( žáci 1. - 3. ročníku ; žáci 4. - 5. ročníku) odnesly vítězné diplomy. Gratulujeme a děkujeme za výborné výkony.

Oznámení pro rodiče budoucích prvňáčků

Vloženo: 12. února 2013

Do prvního ročníku školního roku 2013/2014 byly přijaty všechny přihlášené děti (1 - 65). Vzhledem k počtu přihlášených budeme otevírat 3 třídy. Vážení rodiče, očekávejte v brzké době dopis s termíny Klubu předškoláků a s termínem první třídní schůzky.

Zápis do 1. ročníku

Vloženo: 11. února 2013

Ve dne 8. a 9. února proběhl zápis dětí do prvních tříd pro školní rok 2013 - 2014. Z usměvavých tvářiček je vidět, že probíhal v příjemné atmosféře.

Předběhli jsme dobu

Vloženo: 4. února 2013

MŠMT chystá od září 2013 změny, které se budou povinně týkat všech základních škol. Jednou ze změn je i zavedení povinné výuky druhého jazyka.  Doposud se druhý jazyk vyučoval jako volitelný.

Desatero školy

Vloženo: 25. ledna 2013

Pro všechny, kdo se zajímají o naši školu.

Napsali o nás

Vloženo: 21. ledna 2013

Naše škola si připomněla výročí upálení Jana Palacha. jehož jméno od minulého roku máme v názvu.  Článek o tom přinesl i Kutnohorský deník.

Vzpomínky na Norimberk

Vloženo: 20. ledna 2013

18.prosince jsme vyrazili porovnat "Advent" do Norimberka. Byl úžasný,jen škoda, že nebylo tolik sněhu jako nyní. Avšak kouzlo měl. Během hodinky, než jsme sešli z hradu, přestalo pršet. Symbolem je "zlatý Ježíšek", kterého vždy představuje dívka.