Předběhli jsme dobu

Vloženo: 4. února 2013

Na naší škole  ZŠ Jana Palacha v Kutné Hoře se stále zamýšlíme, jak připravit dětem kvalitní vzdělání do života, proto druhý jazyk vyučujeme již čtvrtý rok. Žáci si mohou vybrat mezi ruštinou a němčinou. Při tomto rozhodnutí jsme vycházeli z toho, co budou děti potřebovat, až se budou chtít uplatnit na trhu práce. Ze stejného důvodu se také zaměřujeme na rozšířenou výuku ICT. Ruku na srdce, bez znalosti práce na PC se dnešní člověk neobejde. Z potřeb dětí vycházíme i v dalších rozhodnutích. Stále více se hovoří o hrozící obezitě u mladé generace, proto jsme rozšířili i týdenní počet hodin tělesné výchovy. Zdravý životní styl je pro nás důležitý. Pohybovou aktivitu podporujeme i sportovními kroužky florbalu, basketbalu, sportovního tance apod., nespoléháme na jistě záslužnou práci sportovních oddílů a snažíme se ke sportu přivést děti vlastními silami. Pro nový zápis chystáme ještě jednu novinku. Během posledních dvou let se na některých pilotních školách ověřoval nový typ písma Comenia Script. Písmo se nám zdá pro děti lepší, ale chceme nechat rozhodnutí na rodičích.. Písmo je možné vidět na různých webových stránkách, kde je k němu vedena diskuze odborníků. Uvidíme, zda rodiče našich budoucích prvňáků písmo zaujme.

Snažíme se být moderní školou, která vyhoví potřebám žáků. Těšíme se na ty budoucí a věříme, že naši současní si dobře povedou na středních i vysokých školách. Jsou kvalitně připraveni a jistě se uplatní i v dalším profesním životě.