Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

Archiv 2006 - 2015 A

"Adapťák 9.A aneb jak přežít noc na hradu Lipnice"

"Adapťák 9.A aneb jak přežít noc na hradu Lipnice"

Vloženo: 15. září 2014

Zobrazeno: 5161×

11.září jsme vyrazili prozkoumat okolí jednoho z nejmohutnějšího hradu českých šlechtických rodů - Lipnice nad Sázavou. Nejdříve jsme se ubytovali a prohlédli si sami hrad po krátkém úvodu průvodce - úžasné. Pak jsme se trochu vzdělávali v domku Jaroslava Haška. Nakonec jsme vyrazili na vycházku (asi 7 km) a hledali jsme "Národní památník odposlechu" symbolizující 3 druhy komunikace, ale také 3 způsoby praktik totalitních režimů k získávání informací (odposlouchávání, udávání a šmírování) - Bretschneiderovo ucho, Ústa pravdy, Zlaté Voči na žulových stěnách zatopených kamelomů od havlíčkorodského výtvarníka R. Dvořáka. Také jsme objevili Hlavu XXII. (podle protiválečného románu amerického spisovatele Josepha Hellera) - pomník Jaroslava Haška (2,65 m a 18 tun žuly). Je tu citát z Haškova nejslavnějšího díla "Osudy dobrého vojáka Švejka" v 10 jazycích.
A ještě pár fotek "Po stopách Bohumila Hrabala"

A ještě pár fotek "Po stopách Bohumila Hrabala"

Vloženo: 7. října 2014

Zobrazeno: 6159×

Bylo toho mnoho a těžko se vybíralo.
Anglický projekt v 8.A Me and Sport

Anglický projekt v 8.A Me and Sport

Vloženo: 15. února 2014

Zobrazeno: 4541×

Žáci 8.A si během prvního týdne v únoru připravili projekt o svých sportovních aktivitách, ale i o oblíbených sportovcích či sportu. Jejich prezentace si doplnili o rozhovory na dané téma. Práce jsou zdařilé a žáci si procvičili vyjadřování v přítomném a minulém čase.
Branný den

Branný den

Vloženo: 24. října 2010

Zobrazeno: 3694×

V pondělí 11.10. proběhl na naší škole branný den. Čtvrté a páté třídy plnily společně úkoly na stanovištích na Kaňku. Děti si prověřily své znalosti z orientace, zdravovědy, dopravní výchovy a určování přírodnin.
Branný den

Branný den

Vloženo: 12. října 2009

Zobrazeno: 2496×

Ve čtvrtek 8.10. byl na naší škole branný den. Žáci 4. a 5. ročníků společně plnili úkoly na 4 stanovištích. Družstva soutěžila ve znalostech z orientace, zdravovědy, přírody a dopravní výchovy. Z každé třídy bylo nakonec vyhodnoceno družstvo, které si s úkoly poradilo nejlépe. Všichni žáci 4.A si zaslouží pochvalu, protože se snažili plnit dané úkoly co nejlépe.
Čtvrtý den v Liberci s 9.A

Čtvrtý den v Liberci s 9.A

Vloženo: 23. června 2015

Zobrazeno: 6625×

Tento den jsme dopoledne relaxovali v aquaparku a opět zhlédli úžasnou asi 12 minutovou laser show ( bohužel bez záznamu - hrozilo zničení foťáků, je to velká škoda). Po výborném obědě jsme navštívili iQlandii, která sídlí naproti Babylonu. Tady jsme prošli cestou do hlubin lidského těla, sexmisí aneb vše o ....., seznámili jsme se živly (oheń, voda, země, vzduch). Snažili jsme se proniknout vědou v domě aneb jak věci fungují, pohráli si se zvuky a ve vodním světě. V části Geolab na nás čekala přehlídka hornin, krápníky, hledali jsme kosti prehistorických zvířat v písku atd. Největší atrakcí byl humanoidní robot Robo Thespiana ( mohli jsme ovládat či měnit sami). Odehrává se tu i zábavná show ( pochpení zákonů Fy,CH,Bi ). Po návratu do kempu už nás čekalo jen balení, protože jsme ráno odjížděli. Škoda , bylo tam fajn. Zbyly nám jen krásné vzpomínky.
Den dětí + Den třídního učitele 9.A aneb zábava v Praze.

Den dětí + Den třídního učitele 9.A aneb zábava v Praze.

Vloženo: 2. června 2015

Zobrazeno: 5662×

V devět ráno jsme se uvitali se Sv. Václavem na Václavském náměstí a následovala hodinová samostatná prohlídka zakončená překvapením na Můstku - Zrcadlový a křišťálový labyrint, kaleidoskopické kino - máte dojem,že se díváte na obrovskou trojrozměrnou kouli o výšce 70 metrů a pomocí sestavy zrcadel vzniká fascinující podívaná zachycující poklady české historie a architektury. Další částí bylo Imaginárium - interaktivní pískoviště, obří hlavolamy, digitální kaleidoskop naší mysli, laserová harfa, hlavolamy s provazy, echo a multimediální hudební nástroj "bamboofonomat". Prostě bylo to super. Pak jsme šli na Staroměstské náměstí ( Orloj, Staroměská radnice ), Karlův most, Petřín - bohužel lanovka mimo provoz a závěr jsme si zpestřili procházkou Kampou, kde jsme poznávali moderní umění nejen Davida Černého a Olbrama Zoubka, připomenuli jsme si také některé filmy natáčené na Kampě (Chotnice z 2.patra, Jak utopit doktora Mráčka) .
Den otevřených dveří v HZS.

Den otevřených dveří v HZS.

Vloženo: 1. června 2010

Zobrazeno: 2354×

Začátkem května jsme navštívili HZS v Kutné Hoře. Hasiči připravili pro všechny návštěvníky zajímavý program, v kterém jim přiblížili svoji nelehkou práci. Navíc si mohly děti i některé činnosti samy vyzkoušet. Všem se prohlídka HZS velice líbila.
Den Země - 27.4.2009

Den Země - 27.4.2009

Vloženo: 27. dubna 2009

Zobrazeno: 2723×

Dopravní výchova

Dopravní výchova

Vloženo: 10. června 2010

Zobrazeno: 2443×

Ve středu 9.6.2010 měly třídy 4.A a 4.B praktickou část dopravní výchovy v Domě dětí a mládeže Dominik. Nejdříve si žáci na dopravním hřišti vyzkoušeli jízdu na kole podle dopravních značek. Po praktické části vyplňovali test z dopravních předpisů. Všichni žáci test úspěšně napsali a obdrželi Průkaz cyklisty.
Druhý den 9.A zkoumala vědu a techniku v Babylonu a relaxovala v  aquaparku.

Druhý den 9.A zkoumala vědu a techniku v Babylonu a relaxovala v aquaparku.

Vloženo: 23. června 2015

Zobrazeno: 5996×

Nejdříve jsme prozkoumali přírodní zákony a zajímavosti, techniku či vědu v iQparku,pak jsme se vyřádili v lunaparku ( pouťová autíčka a obr kola nebo tříkolky, basketbal, jízda na býku,prolézačky a fotbálek). Kolo štěstí bylo nazávěr a někteří i vyhráli hodnotné ceny např.laser shot, 4D theatre, laser games. Po vynikajícím obídku následoval relax v bazénu. Návštěvu bazénu nám zpříjemnila Laser show. Byl to opět náročný den.
English Christmas Craft 9.A

English Christmas Craft 9.A

Vloženo: 2. prosince 2014

Zobrazeno: 3587×

Prosinec jsme zahájili netradičně vánoční dílnou v angličtině. Rozdělili jsme se do 4 skupin a vybrali jsme si 1 obálku, která obsahovala název výrobku, pomůcky a popis pracovního postupu. Vše jsme museli rozdělit a seřadit. Každá skupina zvládla několik výrobků a vyzkoušela 2 - 3 pracovní postupy.Moc se nám to líbilo, ale musíme to ještě dozdobit či zabalit. Přijďte si vybrat na jarmark.
Exkurze do dolu Osel

Exkurze do dolu Osel

Vloženo: 24. října 2010

Zobrazeno: 2871×

Ve středu 13.10. se vydaly obě páté třídy na exkurzi do dolu Osel. Výklad o historii dolování stříbra v Kutné Hoře a prohlídka dolu byly velice zajímavé a dětěm se líbily.
Exkurze do pekárny - 3.A a 2.A

Exkurze do pekárny - 3.A a 2.A

Vloženo: 20. května 2009

Zobrazeno: 2399×

Exkurze do Prahy.

Exkurze do Prahy.

Vloženo: 15. listopadu 2010

Zobrazeno: 2902×

V úterý 9.11. jely třídy 5.A a 5.B na exkurzi do Prahy. Žáci navštívili Planetárium a prohlédli si část Pražského hradu.
Exkurze "Elektrárna Chvaletice" 9.A

Exkurze "Elektrárna Chvaletice" 9.A

Vloženo: 29. dubna 2015

Zobrazeno: 6272×

29.dubna jsme vyrazili pochopit taje výroby elektrické energie pro pohodlí našeho domova. Elektrárna byla uvedena do provozu okolo roku 1978, palivem je hnědé uhlí, všechny komponenty jsou od českých dodavatelů. Vyrábí elelektrickou energii a dodává teplo do Chvaletic a 2 průmyslových areálů. Vedlejší produkty - struska (stavebnictví),energosádrovec,popílek. Od roku 1997 snížili emise oxidu siřičitého (odsiřovací zařízení). Unikát - nejvyšší komín v ČR (301 m) s dolním průměrem (60 m) a nahoře (10 m), který je pouze používán při spalování mazutu a má odlučovače popílku vedoucí přímo do chladících věží. Zdrojem vody je řeka Labe. Dalším unikátem je rotační výklopník uhlí (bohužel byl mimo provoz, ale můžete si najít video na internetu) a je zde také největší skládka paliva. Dále jsme viděli kotelnu s 2 obrovskýmí kotli a jeho násypkami a v další velmi rušné části 4 turbíny. Velmi náročnou práci mají na "velíně" , kde je počítačová stanice pro kontrolu práce kotle,turbín .....hlásí se tu problémy, ale také víme ,co musíme pro tuto práci vystudovat. Snad jsme to trochu pochopili.
Exkurze na GJO "Veletrh cestovního ruchu".

Exkurze na GJO "Veletrh cestovního ruchu".

Vloženo: 17. listopadu 2014

Zobrazeno: 6042×

V pátek 14.11. jsme se vydali na GJO, kde nám nabídli ochutnávku 16 zemí světa. Každá země měla svojí CK, která nabízela zájezdy. Na dalších zastaveních v každé zemi bylo trochu z její historie, info ze zeměpisné stránky, poznali jsme její specifická zvířata, významné osobnosti z politiky, sportu či umění. Taktéž jsme ochutnali její místní speciality, zahráli si hry či kvízy, ale také jsme zhlédli několik divadelních představení. Bylo to super,  a dokonce jsme našli několik našich bývalých spolužáků - "poznáte je". Své poznatky využijeme v hodinách anlického jazyka ( sloh, rozhovor ...).

Exkurze na malešovskou přehradu

Vloženo: 7. prosince 2009

Zobrazeno: 2203×

Ve středu 25.11. se žáci 4.A a 4.B zúčastnili exkurze na malešovskou přehradu a do úpravny pitné vody pro Kutnou horu U Trojice. Fotografie z této akce si můžete prohlédnout ve složce třídy 4.B
Exkurze 9.AB a části 8.B - Škoda Auto v Mladé Boleslavi

Exkurze 9.AB a části 8.B - Škoda Auto v Mladé Boleslavi

Vloženo: 22. listopadu 2014

Zobrazeno: 6828×

Halloweenská diskotéka

Halloweenská diskotéka

Vloženo: 25. října 2010

Zobrazeno: 2954×

V pondělí 25.10. se opět konala pro žáky od 4.tříd halloweenská diskotéka. Díky krásné výzdobě, pěkným maskám účastníků a programu, který vedly dívky z 9. tříd, se diskotéka opravdu vydařila. Velké poděkování za přípravu patří p. učitelkám Musilové a Mullerové.