Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

Archiv 2006 - 2015 A

Poslední chvíle s 9.A

Poslední chvíle s 9.A

Vloženo: 30. června 2015

Zobrazeno: 9056×

29.června jsme se sešli v galerii Gask v jejím nádherném refektáři, abychom společně zavzpomínali na báječná léta na "Palachovce", poděkovali našim učitelům a dalším zaměstnancům školy za trpělivost, naši rodiče byli pyšní, že máme náš první krůček ke vzdělání za sebou. Program se nám povedl a večer jsme zakončili naší společnou večeří v restauraci Ruthardka. V úterý jsme naposledy navštívili naši třídu, udělali poslední společné foto, dostali vysvědčení a odměny či pochvaly. Dostali jsme několik posledních rad do života, a pak už nás naše třídní učitelka vedla po posledním zvonění školou před školu a tím už naše pohádka na této škole skončila. Bylo to smutné, ale nový životní příběh začíná v září ......"tak hodně úspěchů, štěstí a splněných přání".
Třetí den v Liberci byl v režii samotných deváťáků

Třetí den v Liberci byl v režii samotných deváťáků

Vloženo: 23. června 2015

Zobrazeno: 6779×

Trochu jsme si přispali, navštívili OC Forum (oběd, shopping) a pak vyrazili pěšky za zvířátky do ZOO. Provázelo nás nádherné počasí a obyvatelé ZOO byli super, ale i legrační. Po návratu jsme si zahráli fotbálek a zapálili náš první společný oheň. Pokecali jsme a hodnotili výlet, vyslechli několik vtipů a řešili závěrečné loučení v Gasku.
Čtvrtý den v Liberci s 9.A

Čtvrtý den v Liberci s 9.A

Vloženo: 23. června 2015

Zobrazeno: 7106×

Tento den jsme dopoledne relaxovali v aquaparku a opět zhlédli úžasnou asi 12 minutovou laser show ( bohužel bez záznamu - hrozilo zničení foťáků, je to velká škoda). Po výborném obědě jsme navštívili iQlandii, která sídlí naproti Babylonu. Tady jsme prošli cestou do hlubin lidského těla, sexmisí aneb vše o ....., seznámili jsme se živly (oheń, voda, země, vzduch). Snažili jsme se proniknout vědou v domě aneb jak věci fungují, pohráli si se zvuky a ve vodním světě. V části Geolab na nás čekala přehlídka hornin, krápníky, hledali jsme kosti prehistorických zvířat v písku atd. Největší atrakcí byl humanoidní robot Robo Thespiana ( mohli jsme ovládat či měnit sami). Odehrává se tu i zábavná show ( pochpení zákonů Fy,CH,Bi ). Po návratu do kempu už nás čekalo jen balení, protože jsme ráno odjížděli. Škoda , bylo tam fajn. Zbyly nám jen krásné vzpomínky.
Druhý den 9.A zkoumala vědu a techniku v Babylonu a relaxovala v  aquaparku.

Druhý den 9.A zkoumala vědu a techniku v Babylonu a relaxovala v aquaparku.

Vloženo: 23. června 2015

Zobrazeno: 6420×

Nejdříve jsme prozkoumali přírodní zákony a zajímavosti, techniku či vědu v iQparku,pak jsme se vyřádili v lunaparku ( pouťová autíčka a obr kola nebo tříkolky, basketbal, jízda na býku,prolézačky a fotbálek). Kolo štěstí bylo nazávěr a někteří i vyhráli hodnotné ceny např.laser shot, 4D theatre, laser games. Po vynikajícím obídku následoval relax v bazénu. Návštěvu bazénu nám zpříjemnila Laser show. Byl to opět náročný den.
Naše první a poslední škola v přírodě aneb za vědou, technikou, sportem a zvířátky do Liberce - 9.A

Naše první a poslední škola v přírodě aneb za vědou, technikou, sportem a zvířátky do Liberce - 9.A

Vloženo: 23. června 2015

Zobrazeno: 6471×

19.června jsme vyrazili v časných ranních hodinách do Liberce. Nejdříve jsme si prohlédli nádhernou radnici a z její věže se pokochali okolím a vyrazili na Jěštěd. Bylo to tam úžasné a zpátky jsme šli pěšky, a pak sjeli tramvají na začátek stezky a vyšlápli k vysněnému kempu. A turistický den byl za námi. Další dny na stránce 9.A.
Den dětí + Den třídního učitele 9.A aneb zábava v Praze.

Den dětí + Den třídního učitele 9.A aneb zábava v Praze.

Vloženo: 2. června 2015

Zobrazeno: 6233×

V devět ráno jsme se uvitali se Sv. Václavem na Václavském náměstí a následovala hodinová samostatná prohlídka zakončená překvapením na Můstku - Zrcadlový a křišťálový labyrint, kaleidoskopické kino - máte dojem,že se díváte na obrovskou trojrozměrnou kouli o výšce 70 metrů a pomocí sestavy zrcadel vzniká fascinující podívaná zachycující poklady české historie a architektury. Další částí bylo Imaginárium - interaktivní pískoviště, obří hlavolamy, digitální kaleidoskop naší mysli, laserová harfa, hlavolamy s provazy, echo a multimediální hudební nástroj "bamboofonomat". Prostě bylo to super. Pak jsme šli na Staroměstské náměstí ( Orloj, Staroměská radnice ), Karlův most, Petřín - bohužel lanovka mimo provoz a závěr jsme si zpestřili procházkou Kampou, kde jsme poznávali moderní umění nejen Davida Černého a Olbrama Zoubka, připomenuli jsme si také některé filmy natáčené na Kampě (Chotnice z 2.patra, Jak utopit doktora Mráčka) .
Exkurze "Elektrárna Chvaletice" 9.A

Exkurze "Elektrárna Chvaletice" 9.A

Vloženo: 29. dubna 2015

Zobrazeno: 6946×

29.dubna jsme vyrazili pochopit taje výroby elektrické energie pro pohodlí našeho domova. Elektrárna byla uvedena do provozu okolo roku 1978, palivem je hnědé uhlí, všechny komponenty jsou od českých dodavatelů. Vyrábí elelektrickou energii a dodává teplo do Chvaletic a 2 průmyslových areálů. Vedlejší produkty - struska (stavebnictví),energosádrovec,popílek. Od roku 1997 snížili emise oxidu siřičitého (odsiřovací zařízení). Unikát - nejvyšší komín v ČR (301 m) s dolním průměrem (60 m) a nahoře (10 m), který je pouze používán při spalování mazutu a má odlučovače popílku vedoucí přímo do chladících věží. Zdrojem vody je řeka Labe. Dalším unikátem je rotační výklopník uhlí (bohužel byl mimo provoz, ale můžete si najít video na internetu) a je zde také největší skládka paliva. Dále jsme viděli kotelnu s 2 obrovskýmí kotli a jeho násypkami a v další velmi rušné části 4 turbíny. Velmi náročnou práci mají na "velíně" , kde je počítačová stanice pro kontrolu práce kotle,turbín .....hlásí se tu problémy, ale také víme ,co musíme pro tuto práci vystudovat. Snad jsme to trochu pochopili.
Nový Zéland - projekt 9.AB

Nový Zéland - projekt 9.AB

Vloženo: 31. března 2015

Zobrazeno: 5942×

Vzpomínka na advent s 9.A

Vzpomínka na advent s 9.A

Vloženo: 30. prosince 2014

Zobrazeno: 5848×

Zavzpomínejme, jak jsme strávili adventní čas v Kutné Hoře. Sešli jsme se ve čtvrtek 18.12. u nádherného stromečku a vyrazili za památkami v našem městě. Navštívili jsme výstavu Marie Brožové v knihkupectví Kosmas, kde nás uvítaly nádherné kresby pastelkami s pohyblivým stromečkem hrající vánoční melodie. Na obrazech jsme vyhledávali jednorožce a kočky, ale každý si našel i svůj nejoblíbenější obraz. Poté jsme šli na procházku k chrámu sv. Barbory a zahrad v okolí Jezuitské koleje. Pak jsme na Hrádku zavzpomínali na hračky našich babiček a dědečků, a také u malé zvoničky jsme si každý zazvonil a v duchu si něco přál ( snad bude přání splněno ). Na závěr jsme poseděli a popovídali při dobrém obědě v pizzérii Sole mio. V pátek jsme si rozdali dárky, popřáli zdraví, štěstí, úspěchy a odešli do kina na pohádku " Tři bratři", která k Vánocům patří, a rozešli se na vytoužené prázdniny.
English Christmas Craft 9.A

English Christmas Craft 9.A

Vloženo: 2. prosince 2014

Zobrazeno: 4049×

Prosinec jsme zahájili netradičně vánoční dílnou v angličtině. Rozdělili jsme se do 4 skupin a vybrali jsme si 1 obálku, která obsahovala název výrobku, pomůcky a popis pracovního postupu. Vše jsme museli rozdělit a seřadit. Každá skupina zvládla několik výrobků a vyzkoušela 2 - 3 pracovní postupy.Moc se nám to líbilo, ale musíme to ještě dozdobit či zabalit. Přijďte si vybrat na jarmark.
Vaření

Vaření

Vloženo: 24. listopadu 2014

Zobrazeno: 9680×

Vaření v 9.A a 9.B.
Exkurze 9.AB a části 8.B - Škoda Auto v Mladé Boleslavi

Exkurze 9.AB a části 8.B - Škoda Auto v Mladé Boleslavi

Vloženo: 22. listopadu 2014

Zobrazeno: 7320×

Exkurze na GJO "Veletrh cestovního ruchu".

Exkurze na GJO "Veletrh cestovního ruchu".

Vloženo: 17. listopadu 2014

Zobrazeno: 6565×

V pátek 14.11. jsme se vydali na GJO, kde nám nabídli ochutnávku 16 zemí světa. Každá země měla svojí CK, která nabízela zájezdy. Na dalších zastaveních v každé zemi bylo trochu z její historie, info ze zeměpisné stránky, poznali jsme její specifická zvířata, významné osobnosti z politiky, sportu či umění. Taktéž jsme ochutnali její místní speciality, zahráli si hry či kvízy, ale také jsme zhlédli několik divadelních představení. Bylo to super,  a dokonce jsme našli několik našich bývalých spolužáků - "poznáte je". Své poznatky využijeme v hodinách anlického jazyka ( sloh, rozhovor ...).
"Po stopách Bohumila Hrabala" - 9.AB

"Po stopách Bohumila Hrabala" - 9.AB

Vloženo: 7. října 2014

Zobrazeno: 6433×

Dne 7.10. jsme vyrazili do Nymburka, abychom se něco dozvěděli o díle a životě Bohumila Hrabala. Po 45 minutovém "Blackout" - zpoždění, jsme vyrazili, ale museli jsme zkrátit vycházku - nestihli jsme podívat k pivovaru a na rodný dům. Prezentace a zajímavé vyprávění paní průvodkyně nás zaujalo, a poté následovala skupinová práce s pracovními listy a vyhledávání odpovědí po muzeu.
A ještě pár fotek "Po stopách Bohumila Hrabala"

A ještě pár fotek "Po stopách Bohumila Hrabala"

Vloženo: 7. října 2014

Zobrazeno: 6651×

Bylo toho mnoho a těžko se vybíralo.
"Adapťák 9.A aneb jak přežít noc na hradu Lipnice"

"Adapťák 9.A aneb jak přežít noc na hradu Lipnice"

Vloženo: 15. září 2014

Zobrazeno: 5670×

11.září jsme vyrazili prozkoumat okolí jednoho z nejmohutnějšího hradu českých šlechtických rodů - Lipnice nad Sázavou. Nejdříve jsme se ubytovali a prohlédli si sami hrad po krátkém úvodu průvodce - úžasné. Pak jsme se trochu vzdělávali v domku Jaroslava Haška. Nakonec jsme vyrazili na vycházku (asi 7 km) a hledali jsme "Národní památník odposlechu" symbolizující 3 druhy komunikace, ale také 3 způsoby praktik totalitních režimů k získávání informací (odposlouchávání, udávání a šmírování) - Bretschneiderovo ucho, Ústa pravdy, Zlaté Voči na žulových stěnách zatopených kamelomů od havlíčkorodského výtvarníka R. Dvořáka. Také jsme objevili Hlavu XXII. (podle protiválečného románu amerického spisovatele Josepha Hellera) - pomník Jaroslava Haška (2,65 m a 18 tun žuly). Je tu citát z Haškova nejslavnějšího díla "Osudy dobrého vojáka Švejka" v 10 jazycích.
Anglický projekt v 8.A Me and Sport

Anglický projekt v 8.A Me and Sport

Vloženo: 15. února 2014

Zobrazeno: 5519×

Žáci 8.A si během prvního týdne v únoru připravili projekt o svých sportovních aktivitách, ale i o oblíbených sportovcích či sportu. Jejich prezentace si doplnili o rozhovory na dané téma. Práce jsou zdařilé a žáci si procvičili vyjadřování v přítomném a minulém čase.
Tanečnice z Lúčnice - akademie 2012

Tanečnice z Lúčnice - akademie 2012

Vloženo: 13. prosince 2012

Zobrazeno: 5393×

Dívky ze 6.A,7.A a 8.B si samy vymyslely a nacvičily vlastní choreografii. Trénovaly ve svém volném čase a užily si to.

6.A - vzpomínka na předvánoční čas...

6.A - vzpomínka na předvánoční čas...

Mgr. Markéta Švejnohová

Vloženo: 9. ledna 2012

Zobrazeno: 5564×

Začátkem adventu jsme si společně upekli a nazdobili perníčky. Těmi jsme si vyzdobili třídu a stromeček, pod kterým jsme si pak rozdali dárečky a užili vánoční atmosféru.