Krajské kolo ve florbale

Vloženo: 26. března 2009

Zobrazeno: 6467×

Další velké vítězství

Ve čtvrtek 26.3. v Čelákovicích se konalo krajské kolo ve florbale, kterého se zúčastnilo deset nejlepších celků Středočeského kraje. Naše škola nechyběla, již třetí rok po sobě. A opět jsme se neztratili a Kutné Hoře nedělali ostudu. Do skupiny nám byli nalosováni tito soupeři: ZŠ Rakovník, ZŠ Mladá Boleslav, ZŠ Čelákovice a ZŠ Průhonice.

ZŠ JANA PALACHA – ZŠ MLADÁ BOLESLAV               4 – 1

BRANKY – 2x Kareš, Koubek, Kočvara

Do zápasu jsme vtrhli pěkně zostra a soupeř se nestačil otáčet. Po 4 minutách jsme vedli

2 – 0, zásluhou Koubka a Kareše. Potom pod vlivem jistého uspokojení a několika chyb v rozehrávce i soupeř ukázal své kvality, ale výborně chytající Fitzbauer nepřipustil komplikace.

Druhá půlka začala podle stejného scénáře a my soupeře zatlačili do hluboké defenzívy, což se vyplatilo, a brankami tlak zúročil opět Kareš a pakl Kočvara. Soupeř  již jen v závěru korigoval výsledek.

ZŠ JANA PALACHA – ZŠ RAKOVNÍK                             3 – 0

BRANKY – 2x Koubek, Kocian

Zápas s fyzicky vyspělým soupeřem se hrál hodně do těla a některé naše hráče bolel. Naštěstí jsme měli celý zápas pod kontrolou a soupeře přehrávali. Důležitým bodem pro celý turnaj bylo, že se  dokázaly prosadit obě naše řady. Obránci odváděli výbornou práci a opět s přehledem chytal Fitzbauer.

ZŠ JANA PALACHA – ZŠ ČELÁKOVICE             4 – 0

BRANKY – Kareš, Koubek, Kočvara, Kulhánek

Domácí tým byl hodně nabuzený a po předchozí výhře chtěl i s námi urvat důležité body. Hráči soupeře byli hodně běhaví, ale technicky zaostávali. Opět výborně fungovala spolupráce obou formací. Obránci skvěle rozehrávali a útočníci toho dokázali využít.

Dobrou hrou se opět blýskl i „šesťák“ Jestříbek a druhý gólman Bielický.

ZŠ JANA PALACHA – ZŠ PRŮHONICE                           1 – 1

BRANKA – Kočvara

Poslední zápas ve skupině jsme nepodali 100% výkon a takticky připravený protivník výborně bránil. Ujali jsme se sice vedení krásnou brankou Kočvary, ale po hrubé chybě v naší obraně bylo ještě před koncem první části vyrovnáno.

Vzápětí opět celá formace zaspala a výustilo to, až v nařízený nájezd proti Fitzbauerově svatyni. Jenže náš gólman si s tím moc hlavu nelámal a trestné střílení chytil.

Druhá půle se již jen dohrávala s tím, že oba celky si byly vědomy, že mají jistotu postupu.

Naši skupinu jsme vyhráli a čekali, až se dohraje druhá a přisoudí nám soupeře do semifinále.

SEMIFINÁLE

ZŠ JANA PALACHA – ZŠ BENEŠOV                                3 – 0

BRANKY – 2x Koubek, Kočvara

Semifinále začalo opatrně z obou stran, ale dříve se osmělil soupeř a první část byl i nepatrně lepší, ale výborně chytající Fitzbauer se překonat nenechal.

Druhou část jsme stáhli hru na tři obránce a tři útočníky a tah se vyplatil. Okamžitě jsme se dostali do většího tempa a soupeře přehrávali. Tlak vyústil v branku Koubka. Hned po buly soupeř dosti nesmyslně a chybně střídal a Koubek ho vytrestal podruhé. Závěr jsme již kontrolovali a Benešov k ničemu nepustili. Naopak postup ještě potvrdil Kočvara.

FINÁLE

ZŠ JANA PALACHA – ZŠ SEDLČANY                             2 – 1 PP

BRANKY – Rejna, Koubek

Do finále se probojoval překvapivě celek Sedlčan, který se vyznačoval kompaktností a ohromnou bojovností. Žádný míček pro ně nebyl ztracený.

Soupeře jsme přehrávali, ale bez gólového efektu, možná i proto udeřilo na druhé straně. Jeden z našich obránců nepochopitelně vypustil osobní souboj a soupeř svou střelou vymetl šibenici. Byl to pro nás šok a první půlku jsme dohráli bez nápadu.

V druhé části se opět stáhla hra  na 3 obránce a 3 útočníky a snažili jsme se, co nejdříve vyrovnat.

Což se podařilo, když se prosadil výborně hrající Rejna. Do konce zápasu se již nic zásadního nestalo, a tak se muselo prodlužovat.

V prodloužení se hrálo na náhlou smrt, a pokud by se nerozhodlo, následovaly by nájezdy. Prodloužení se naštěstí pro všechny se slabými nervy nehrálo dlouho. Protože asi po 2 minutách se trefil elitní střelec Koubek a bylo rozhodnuto.

Radost byla veliká i z toho důvodu, že jsme obhájili prvenství ve Středočeském kraji, což se nestává často.

Školu reprezentovali – Fitzbauer, Bielický, Vobořil, Rejna, Kulhánek, Jahoda, Koubek, Kareš, Kocian, Kočvara, Benko, Jestříbek.