Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

Holokaust očima dítěte

  • Mgr. Markéta Krčmářová

Vloženo: včera v 20:42

Zobrazeno: 19×

Holokaust očima dítěte

Deváťáci naší školy měli výjimečnou příležitost zúčastnit se besedy s paní Michaelou Vidlákovou, pamětnicí holokaustu, která přežila pobyt v terezínském ghettu.

Setkání se uskutečnilo v Dusíkově divadle v Čáslavi a bylo pro všechny přítomné hlubokým a emotivním zážitkem.

Paní Vidláková vyprávěla o svém dětství poznamenaném druhou světovou válkou, o životě v Terezíně i o těžkostech, které musela její rodina překonat po návratu z ghetta. Její autentické svědectví přiblížilo žákům historické události, o nichž se učí v hodinách dějepisu, z osobního a lidského pohledu.

Beseda byla nejen připomínkou tragických událostí holokaustu, ale i výzvou k zamyšlení nad hodnotami tolerance, úcty a lidskosti. Žáci i učitelé ocenili otevřenost, sílu a moudrost paní Vidlákové, která svým vyprávěním ukázala, jak důležité je nezapomínat.

Děkujeme paní Michaele Vidlákové za její sdílení životního příběhu, který v nás všech zanechal silný dojem.

Galerie

Tento web využívá k poskytování služeb soubory cookies.

Více informací