Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

Kvalifikace na republikové finále

Vloženo: 28. února 2008

Zobrazeno: 6303×

Ve středu 27.2.2008 se v Neratovicích konala kvalifikace na republikové finále ve florbale starších žáků.

Do Neratovic jsme vyrazili v půl sedmé ráno s dobrou náladou a s vírou v postup na republikové finále. Po příjezdu jsme se dozvěděli jména našich soupeřů. Z libereckého kraje postoupilia ZŠ Ještědí Liberec a z královéhradeckého ZŠ Schulzovy sady Dvůr Králové. Hrací doba utkání byla určena na 3x10 minut, pokud skončí utkání nerozhodně následují nájezdy.

První utkání obstarali naši soupeři, kteří se po základní hrací době rozešli smírně 4-4. Museli tedy rozhodnout nájezdy, ve kterých byli lepší hráči z Dvora Králové.

Náš první soupeř byli hoši z Liberce, kteří se vyznačovali tvrdou hrou a a vynikající střelbou. Zápas začal hned od začátku pěkně zostra. Ve druhé minutě vyloučil rozhodčí soupeřova hráče a my hráli první přesilovku. Hráče Liberce jsme zamkli na jejich půlce a začali jsme odstřelovat branku  soupeře, bohužel bez gólového efektu. Celou první  třetinu jsme soupeře k ničemu nepustili, za zmínku ale stojí perfektní Cinkův zákrok proti jejich ojedinělé střele. Nakonec se ale naše snaha vyplatila a my minutu před koncem 1. třetiny vstřelili zaslouženě branku. Autorem gólu byl Kareš.

V druhé třetině se obraz hry vůbec  nezměnil a my dále diktovali hru. V 6. minutě naši převahu zužitkoval Musil střelou zdálky, 2-0. K naší smůle minutu před koncem druhé třetiny fauloval Dus a my hráli v oslabení, které jsme ale díky vypětí všech sil zvládli. V třetí třetině se hra vyrovnala, ovšem perfektně chytající Cink nás vždy podržel. Na druhé straně pálolo neúspěšně duo Koubek, Němec jednu šanci za druhou a zákonitě přišel trest. Soupeř využil našeho zaváhání a snížil na 2-1. Nejlepší odpovědí je gól, a tak v podstatě z protiútoku skoroval Poříz, který křižnou střelou k tyči nedal brankáři šanci. A bylo rozhodnuto. Soupeř se již na další odpor nezmohl a my mohli slavit zasloužené vítězství.3-1

V druhém zápase byl naším soupeřem, daleko kompaktnější tým, který hrál stejně jako my kombinační hru. Zápas začal z naší strany hodně vlažně, u všeho jsme byli pozdě, soupeř to ale nedokázal potrestat. Poté jsme iniciativu přebrali my a Kareš se opět ukázal jako správný kapitán a bekhendovou střelou nás poslal do vedení. Poté se ze střelecké nemohoucnosti probudil Němec a po pěkné kombinaci celé pětky zvýšil na 2-0.

Po první třetině stejně na lavičce proběhlo mytí hlav, protože hlavně bránění a vracení útočníků nebylo optimální. Druhá třetina již byla herně daleko lepší a Němec byl k neudržení, zvyšoval svým druhým gólem na 3-0, opět po pěkné kombinaci. Třígólové vedení nás ukolébalo a soupeř toho hned využil a snížil na 3-1. Druhá třetina se poté dohrávala již opatrně.

Třetí třetinu jsme nechtěli jen bránit a umožnit tím soupeři dostat nás pod tlak. Proto jsme začali aktivně. Konečně se prosadil i Koubek a krásnou střelou pod horní tyčku zvýšil na 4-1. Soupeř ale nesložil zbraně a po nedůrazném bránění Musila snížil na 4-2. Jenže naštěstí pro nás odehrál Němec nejlepší své utkání a završil hatrick. Následně soupeř již rezignoval, a proto jsme poslali na hřiště  hráče z lavičky, aby získávali zkušenosti.

Školu reprezentovali: Cink, Musil, Poříz, Nešpor, Dus, Koubek, Němec, Kareš, Majzner Jan, Majzner Jaroslav, Krejčík, Jandík a maskot VeselýLaughing.

Myslím, že se i velmi vyplatilo dvoudenní soustředění v Mladé Boleslavi, kde nám místní florbalový klub vyšel ve všem vstříc. Trénink nám vedl i extraligový hráč Aleš Tůma, kterému tímto velmi děkujeme.

Chlapci si vybojovali postup na republikové finále do Uherského Brodu, které se koná od 2.dubna do 4.dubna.