Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

Krajské kolo - florbal

Vloženo: 20. prosince 2007

Zobrazeno: 5305×

Pondělí 17. prosince byl pro naše florbalisty klíčový den, protože je čekalo klání okresních přeborníků ve Slaném. Nakonec nikdo z vítězů okresních kol nevypadl a přijelo všech 13 vítězů, takže krajské kolo mohlo začít se vším všudy.
Někteří hráči nemohli nervozitou ani dospat, opakem byl flegmatik Koubek, který si v klidu dospal brzké vstávání v autobuse.

Do Slaného jsme přijeli těsně po 8. ráno a čekalo nás rozlosování do skupin. Třináct týmů bylo rozděleno do tří skupin, první skupina byla pětičlenná a ostatní dvě čtyřčlenné. Hrací doba byla určena na  jednou 10 minut, protože halu jsme museli do 15 hodin opustit. Jako při každém rozlosování jsme opět měli smůlu a nejen, že jsme byli nalosováni do první skupiny, kde se mělo utkat pět týmů, ale asi i do skupiny nejkvalitněji obsazené.

Našimi soupeři byly ZŠ Rudná, ZŠ Mělník, ZŠ Nový Knín, ZŠ Městec Králové.

Turnaj jsme otevřeli my a ZŠ Rudná. Zápas se od začátku hrál dle našich not a soupeře jsme zamkli na jeho polovině a tam ho drželi, až do 4. minuty, bohužel bez gólového zužitkování. A tak se vyplnilo přísloví, nedáš – dostaneš. Soupeř se poprvé dostal za půlku a střelou pod břevno nedal Cinkovi šanci.

Poté jsme soupeře doslova sevřeli na jeho polovině a začali jeho branku tvrdě dobývat. Bohužel Koubek střílel dvakrát ve vyložené šanci mimo a, aby smůly nebylo málo, napotřetí trefil tyč! Nakonec se na naši stranu přiklonilo sportovní štěstí a Kareš zakončil povedenou akci. V podstatě hned po rozehrání, přešli naši reprezentanti do útoku a Kareš se opět nemýlil.

Nespokojili jsme se, ale jen s bráněním hubeného výsledku a přidali další gól z hole Koubka, který se konečně střelecky probudil. Soupeři se podařilo v závěru pouze snížit tečovanou střelou od našeho obránce, ale důležité první utkání jsme zvládli a do turnaje vstoupili na vítězné vlně.

V druhém utkání byli naším soupeřem urostlí a velmi dobře fyzicky vybavení hráči ZŠ Mělník. Jenže florbalovost byla na naší straně, a protože bylo hřiště dostatečně široké, soupeře jsme od úvodu opět přehrávali. Naší bolestí bylo ale proměňování. Prosadili jsme se až v páté minutě zásluhou Koubka a soupeř, pokud nechtěl prohrát, musel s námi začít hrát otevřenou partii, což byla voda na náš mlýn. Jakmile protivník hru otevřel, nasázeli jsme mu další tři góly a utkání bylo rozhodnuté. A tak dostali šanci i kluci z druhé lajny, kteří toho zatím moc neodehráli.

Třetí utkání naši kluci nezvládli a vybrali si černou chvilku, která je mohla poslat domů hned po základní skupině, i když turnaj výborně rozehráli.

Soupeře jsme opět zatlačili do hluboké defenzívy, ale bez vstřelení branky, což se nám krutě vymstilo, protože soupeř naši hru velmi dobře četl a vyrážel do velmi nebezpečných protiútoků, při kterých nás skvěle podržel Cink. V 5.minutě ale již nestačil na krásnou střelu do šibenice. Poté místo toho, aby kluci přitopili pod kotlem, se zbytečně zajímali o zahnutí hole soupeře, která se jim zdála zahnutá více, než dovolují pravidla a podali protest. Hůl splňovala parametry přesně a my šli do oslabení, které jsme sice odehráli výborně, jenže ke zkorigování výsledku nám to nepomohlo, naopak jsme se připravili o důležité síly a drahocenný čas. Na vyrovnávací branku jsme měli velmi málo času, ale necelou minutu před koncem jsme měli zahrávat standardní situaci na levé straně v nebezpečné vzdálenosti soupeřovy branky. Soupeř navíc velmi nešikovně střídal a my využili zmatku v obraně, odvolali jsme gólmana a hráli s pěti hráči v poli. Bohužel rozehrávka skončila katastrofálně, soupeři na hokejce a ten pohodlně skóroval do opuštěné klece.

Prohra tolik nemrzela, jako ztráta doposud velmi dobře hrajícího Poříze.

Pokud jsme chtěli postoupit, museli jsme bezpodmínečně čtvrtý zápas ve skupině vyhrát. Soupeřem nám byli reprezentanti ZŠ Městec Králové. Naše mužstvo na soupeře vlítlo s velkou chutí a od úvodních vteřin byla vidět velká touha po postupu do finálové skupiny.

Konečně jsme prolomili střelecké prokletí a již ve druhé minutě vedli tři nula. Soupeř se psychicky položil a na hřišti existovalo, už jen jedno mužstvo a to naše. Kluci předváděli jednu pěknou kombinaci za druhou. Za zmínku stojí akce Nešpora, který obešel tři protihráče a skóroval. A když z obrany přidal dva góly i neúnavný dříč Musil, již nebylo vůbec diskuzí o tom, kdo má postoupit z naší skupiny do skupiny finálové. Městec Králové nakonec dostal největší příděl turnaje a to 8-0. Kluci si tak zvedli pošramocené sebevědomí a mohli v klidu sledovat další bitvy o finálovou skupinu.

Do finálové skupiny společně s námi postoupili reprezentanti ZŠ Benešov a ZŠ Kladno.

První zápas finále byl pro nás velmi důležitý, hráli jsme proti dobře hrajícímu Benešovu.

Zápas již tradičně začal v naší režii, ale naši hráči psychicky posíleni předchozí výhrou, začali konečně i střílet z převahy branky a po třech minutách jsme vedli tři nula a Benešov byl v těžkém šoku. Bohužel pro všechny příznivce sportu se hráči Benešova uchylovali k zákeřnostem a už jim nešlo tolik o hru, jako naše hráče zranit. Naši hoši se ale vyprovokovat nenechali a nasázeli soupeři další dvě branky.

V druhém finálovém klání nás čekalo Kladno, které chtělo, jako jediný celek s námi hrát otevřenou partii a útočný florbal, což pro nás byla výhoda, soupeře jsme přehráli jak v individuálních soubojích, tak jako celek, navíc pokud se soupeř dostal k bráně podržel naše hráče výtečně chytající Cink. Utkání skončilo 4-1 a my mohli začít slavit slastné a zasloužené vítězství v celém turnaji.

A aby toho nebylo málo, byl Pavel Musil vyhlášen nejlepším hráčem turnaje, Jan Kareš nejlepším střelcem a Jakub Cink nejlepším gólmanem, takže naše reprezentace vyhrála ve Slaném úplně všechno.

Klukům bych chtěl za jejich přístup a hru poděkovat, myslím si, že lepší vánoční dárek nedostanu. Oceňuji i přístup hráčů z lavičky, kteří tým neustále povzbuzovali a hecovali, i když se do hry tolik nedostali.

V neposlední řadě by se mělo zmínit i jméno Marie Blahníkové, která florbalu na naší škole věnuje spoustu času a úsilí, takže i ona je podepsána pod tento velký úspěch.