Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

Atletický čtyřboj

Vloženo: 4. října 2007

Zobrazeno: 5541×

V úterý 3.10. proběhlo v atletickém areálu v Čáslavi okresní kolo atletického čtyřboje.

Atletický čtyřboj je postupová soutěž, která se letos výjimečně konala místo obvyklého jara již na podzim.

Naším cílem v obou kategoriích bylo umístit se do třetího místa a bojovat o postup. V kategorii dívek byla naším největším soupeřem ZŠ Žižkov, která nakonec vyhrála, a stoupající trend potvrdila ZŠ Sadová, která se protlačila bodově také před nás. Naše děvčata se umístila na konečném třetím místě a splnila tím stanovené cíle.

Nejvíce bodů zaznamenala Jana Fiedlerová.

Fiedlerová Jana93KHP1466
Zahradníková Marie93KHP1109
Charvátová Šárka93KHP1220
Dvořáková Helena93KHP1066
Hollasová Johana93KHP1220

Mezi hochy bylo od začátku jasné, že o vítězi se rozhodne mezi námi a ZŠ Sadová. Bohužel pro nás se nám na skoku vysokém zranil Jirka Dastych, který by svými body rozhodně pomohl, a proto hned po první disciplíně již nikdo ze čtyř zbývajících závodníků nesměl chybovat. Ve skoku vysokém potvrdil vloženou důvěru Lukáš Nešpor a skočil 155 cm.

V běhu na 60m se opět předvedl okresní šampion Dus a zaběhl nejrychlejší čas vůbec 7,8s. Ani Marek Bilina se nenechal zahanbit a zaběhl 7,9s.

Další disciplínou byl skok daleký, kde si osobní maximum zlepšil Pavel Musil. Úspěšný byl i ve vrhu koulí, jeho výkon za 11 metrů nám pomohl na průběžné první místo družstev. Bohužel pro nás však nebyl ještě konec. Chlapci ze ZŠ Sadová jsou výbornými vytrvalci, a tak i přes velkou snahu našich kluků a přes nejlepší čas Pavla Musila na 1000 m nás o necelých 70 bodů porazili. To je pro Vaši představu asi 10 vteřin na 1000m.

Nejvíce bodů z našeho družstva dosáhl Pavel Musil a díky skvělým výkonům výše zmíněným se stal i celkově nejlepším chlapcem ze všech zúčastěných.