Sportovní srdce Kutné Hory

• Mgr. Jaroslava Drabešová

Vloženo: 18. září 2023 v 12:54

Matěj Šálený

Vždy je velmi skromný kluk, který se nikdy svými sportovními úspěchy nechlubil, své výhry přijímal vždy se skromností, skoro se za ně stydělJ

Jeho velkou láskou je dlouhodobě fotbal, ale vyniká i v dalších sportech. Jeho předností je vytrvalost, pevná vůle, ale i velká skromnost a tyto vlastnosti jsou u Matěje silně patrné i během běžného vyučování a v třídním kolektivu.

Jako spolužák a kamarád je Matěj skromný a férový kluk, se smyslem pro spravedlnost, kluk, kterému se dá vždy na sto procent věřit. Nikdy se nikomu neposmíval, spolužákům v třídním kolektivu pomáhal. Vždy ochotně pomohl, když bylo třeba spolužačce znevýhodněné lehkou mentální retardací, společně se svými kamarády přátelsky a otevřeně přijal i během jara 2022  ukrajinské spolužáky, kteří do jeho třídy postupně přišli, stal se pro ně uvádějícím kamarádem a usnadnil jim svým přátelským chováním adaptaci v novém kolektivu.

Matěj je znám především jako nadšený fotbalista a moc se nechlubí úspěchy protože podle něj, cituji:

„Fotbal je týmový sport a úplně se mi nechtějí vyzdvihovat pouze moje úspěchy“.

Nicméně nepopiratelným velkým fotbalovým úspěchem Matěje a tedy nejen jeho, ale celého týmu a klubu Sparta Kutná Hora ve věkové kategorii U8, byla účast na finálovém turnaji Ondrášovka Cupu(dnes Planeo Cup) v sezóně 2018/19. Turnaj se konal 8. - 9. června v Chomutově. Na turnaj se přes kvalifikační kola dostalo jen 24 nejlepších týmů z celé republiky v dané kategorii. Tým Sparty obsadil 21. místo.

23.11.2019 Čáslav – Matěj byl vyhodnocen jako nejlepší hráč halového turnaje Okresního fotbalového svazu Kutná Hora v kategorii U9.

19.5. 2022 Kolín – Matěj zvítězil v kategorii Nejlepší hráč krajské finále mladších přípravek U11 16.5.

2023 Střešovice – Matěj se stal nejlepším hráčem turnaje výběrů OFS v kategorii U12

Matěj vyniká i v jiných sportech a skvěle reprezentuje školu:

Ze školních akcí jsou asi nejpatrnější tyto úspěchy:

Olympiáda 2022:

Běh:

1. místo- M. Šálený- běh 800 m

2. místo- M. Šálený- běh 60 m

Štafeta:

3. místo- 4x 60 m

3. místo- 4x 200 m

Fotbal:

Člen vítězného fotbalového týmu 3.-5.tříd a vítězného týmu 6.-7.tříd

Atletická olympiáda škol okresu Kutná Hora 21.9.2022

1. místo 60m čas – 09.15

1. místo 150m čas – 22.85

1. místo 800m čas – 3:00.78

K získanému titulu Matějovi blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci!