Výstava "Ukradené děti"

• Mgr. Markéta Krčmářová

Vloženo: 22. června 2023 v 22:45

Výstava "Ukradené děti"

Před čtrnácti dny se v hale naší školy objevily obrovské panely s výstavou „Ukradené děti“. V odpoledních hodinách se tu totiž konala velmi příjemná vernisáž, která tuto výstavu otevřela – téma velmi závažné týkající se 2. světové války s přesahem do dnešních dnů.

„Ukradené děti“ byly odebrány ze slovanských rodin a předány na výchovu do rodin německých.

Komentovanou výstavu navštívili všichni žáci naší školy od 4. až do 9. třídy. Většinou poslouchali s velkým zaujetím. Výstavou je totiž provázeli spolužáci z druhého stupně. Ti se role komentátorů jednotlivých panelů zhostili na výbornou.

Budeme rádi, když se opět někdy příště podobná výstava v naší škole uskuteční. Na historii bychom zapomínat neměli.