Originální výukový prvek - SCRATCH STAVEBNICE

• PhDr. Nina Bilincová

Vloženo: 3. března 2023 v 6:57

Originalita stavebnice SCRATCH

Základní škola Jana Palacha v Kutné Hoře poskytla dalším základním školám jedinečný výukový prvek – Scratch stavebnici. Autory jsou pedagogové ZŠ Monika Španihelová a Pavel Mačina.

Stavebnice je výrazným učebním prvkem k procvičování a ověřování blokového programování v programovacím jazyce Scratch. Žáci pátých ročníků si po prvotním uvedení do programování mohou upevnit své znalosti v řazení programovacích bloků a sestavení scénářů pro dané vzory bez využití počítače. Naši páťáci si tuto stavebnici velice oblíbili a programování se jim tak přiblížilo na dotek.

Stavebnici naleznete na webu ZDE. Díky originalitě této stavebnice ZŠ Jana Palacha v Kutné Hoře získala 3D tiskárnu original Prusa, kterou budou žáci užívat pro další školní projekty.