Návštěva z DÁNSKA

• Mgr. Věra Matějková

Vloženo: 27. března 2023 v 17:30

Ve středu 22.3. 2023 naši školu navštívili žáci z partnerské školy Campusskolen z města Ringsted v Dánsku. I přes malé zpoždění se podařilo uskutečnit celý naplánovaný program. Po přivítání ve vestibulu školy se žáci z obou zemí vzájemně představili a ve dvojicích si povídali o sobě, svých zájmech, o škole a městě, kde žijí. Žáci z Dánska nám poté pomocí zajímavých prezentací přiblížili život v jejich zemi. Měli jsme možnost se dozvědět např. o sportu, jídle, přírodě i zvycích a česko-dánských vztazích. Nechyběla také prohlídka školy a společný oběd. Po obědě celá skupina vyrazila na prohlídku Kostnice a klášteru Sedlec. Svoji úlohu hostitelů a průvodců zvládli naši žáci na výbornou. Oceňujeme také jejich aktivní a přátelský přístup a snahu komunikovat v cizím jazyce.

Cílem tohoto projektu bylo zahájení dlouhodobé spolupráce s partnerskou školou, propojení učiva s reálným životem a zvýšení vnitřní motivace žáků k učení.

Těšíme se na další setkání!