Dějepisná exkurze

• Mgr. Markéta Krčmářová

Vloženo: 26. září 2022 v 21:44

Dějepisná exkurze

Velmi zajímavou byla dějepisná exkurze do Polska ve dnech 21. – 22. 2022.

Nejstarší žáci naší školy se mohli těšit na trasu Osvětim – Vělička – Krakov.

Počasí bylo tak trochu aprílové – slunečné počasí se nám střídalo s mraky a studeným deštěm.

Po náročné šestihodinové cestě autobusem nás ještě ten den čekala téměř čtyřhodinová prohlídka koncentračního tábora Osvětim. Skutečnosti, které jsme se dozvěděli, nás doslova uzemnily a měli jsme o čem přemýšlet ještě celý večer.

Druhý den byl o poznání optimističtější. Navštívili jsme věhlasné solné doly ve Věličce, které jsou zapsané na seznamu Unesco. Udivily nás svou krásou, širokými chodbami a rozlehlými solnými místnostmi.

Mě samotnou zase příjemně překvapili naši žáci  - a to v tom smyslu, že jedna skupina měla výklad pouze v angličtině. Děti byly hodně šikovné – ne jenom, že výkladu rozuměly, ale také se anglicky doptávaly a plynně konverzovaly. Paní průvodkyně byla nadšená a žáci od ní i ode mě dostali velikou jedničku.

Odpoledne jsme pak, i přes nepřízeň počasí, poctivě prošli historické město Krakov. Pan průvodce byl velmi fundovaný, věděl spoustu informací a nejrůznějších zajímavostí. Jeho výklad byl opravdu vyčerpávající.

Pak už nám jenom zbylo trošku času na osobní relax, nákupy suvenýrů a občerstvení.

Myslím, že kdo jednou tato místa navštívil, už nikdy nezapomene …..