Zájezd do Francie

• Mgr. Pavel Mačina

Vloženo: 26. listopadu 2019 v 20:20

Školní zájezd do Francie, Paříže a Disneylandu. Více fotografií ve školní fotogalerii ...

Zájezd  luxusním patrovým autobusem do Paříže se nám velmi vydařil. Počasí sice první den dopoledne propršelo, ale naštěstí jsme měli s sebou pláštěnky a deštníky a dobrá nálada provázela naši skupinu celou procházkou po památkách hlavního města Francie. Viděli jsme momentálně požárem poničenou katedrálu Notre Dame, úžasný palác Louvre s obrazem Mony Lízy a spoustou dalších obrazů a soch z různých období a zemí, dále krásný nábytek a zařízené komnaty z doby Napoleona a nádherný porcelán a vykládané meče a zbroj rytířů. Je to opravdu jedno z největších evropských muzei.

K večeru jsme se vydali pěšky k Vítěznému oblouku hlavní třídou a od něj k rozzářené Eiffelovce. Výhled z ní na rozsvícené město byl opravdu krásným zážitkem.

Po přespání v hotelu typu F1 a po snídani v hotelu, jsme dojeli k Disneylandu. Překvapil nás svou rozsáhlostí a nepřeberným množstvím atrakcí.

Několikrát během dne jsme se všichni sešli na určeném místě pod velkým vánočním stromem a sdělili si svoje zážitky. Chodili jsme ve skupinkách a užívali si svět pohádek i dobrodružství. Byly tam i skvělé programy na hlavní ulici před zámkem a spousta tanečníků a postaviček z kreslených filmů,

s kterými jsme se mohli vyfotit. Na závěr večera jsme pozorovali ohňostroj a laserovou šou na pozadí Disney´scastle(zámku) se spoustou písniček z animovaných filmů.

Domů jsme se vrátili následující den, plni zážitků a milých vzpomínek:-)