Projekt Edison

• Mgr. Markéta Krčmářová

Vloženo: 19. února 2020 v 20:07

Projekt Edison

V pondělí 17. února ráno na naší škole odstartoval projekt „Edison“ – jeden z nejúspěšnějších projektů v angličtině, na který se žáci školy těšili už hodně dlouho předtím.

Vše propuklo již v neděli, kdy 5 zahraničních studentů (z Indie, Indonésie, Tchaj-wanu, Číny a Chile) přivítaly na nádraží paní učitelky Tvrdíková a Havlíčková a doprovodily je na ubytování v centru města.

V pondělí ráno proběhlo pak oficiální přivítání ve vestibulu školy paní ředitelkou Mgr. Drabešovou za doprovodu malých zpěváčků ze školního sboru „Palášek“ pod vedením paní učitelky Vlasákové.

A od druhé vyučovací hodiny? Začal ten správný kolotoč.

Každý zahraniční student musí totiž během týdne navštívit každou třídu na II. stupni se svou dvouhodinovou prezentací o své zemi a hodinovou prezentací v 5. třídách.

Sestavit plán prezentací pro každou třídu bylo tak „opravdové umění“.

Nicméně se zadařilo a vše probíhá v plném proudu.

Naši žáci se opravdu snaží – zakreslují o hodinách do mapky polohu země, kreslí vlaječky, zapisují zajímavosti do sešitu, komunikují v angličtině.

A když se někomu nedaří správně položit zvídavou otázku? Nevadí. Naše hosty doprovází do tříd ostřílení překladatelé z řad našich starších žáků.

V úterý odpoledne se po škole linula vůně z naší kuchyňky. A proč? Vařilo se. A co?

No přece dobrůtky na středeční Global Village v tělocvičně. Zahraniční studenti si připravili typické pokrmy a pití z jejich země, které pak žáci celé dopoledne ochutnávali. Tak třeba – výborný zázvorový čaj, karamel, sušené maso, milk tee, maso po indicku,..

No, a aby se naši vzácní hosti odpoledne nenudili a aby taky poznali naše krásné město s bohatou historií, připravili si pro ně žáci a paní učitelky odpolední program.

Prvním prohlídkovým okruhem provázela paní učitelka Krčmářová – Vlašský dvůr, kostel sv. Jakuba, Hrádek, sv. Barbora, Kamenná kašna,…

Druhým pak paní učitelka Matějková – Kostnice, Sedlec, chrám Nanebevzetí Panny Marie a sv. Jana Křtitele

Momentálně je projekt ve své druhé polovině a moc si to užíváme.