Edison - první den

Vloženo: 19. února 2019 v 9:19

Edison - první den

V pondělí 18.2.2019 odstartoval na naší škole další ročník úspěšného projektu Edison!

V atriu školy jsme společně přivítali osm stážistů z různých koutů světa – Indonésie, Čína, Brazílie, Turecko, Jordánsko, Ukrajina a Rusko. (V průběhu týdne se přidá ještě jedna studentka z Gruzie.)

Školní sbor Palášek zazpíval několik lidových písní, žáčci druhé třídy předvedli nacvičené anglické písničky a po úvodním slovu paní ředitelky, organizátorek a samozřejmě samotných EDISONŮ se všichni přesunuli zpět do jednotlivých tříd, aby se již naplno mohl rozjet připravený program, ve kterém zahraniční studenti seznamují žáky se svými zeměmi, jejich kulturou, společně tančí, zpívají a hrají nejrůznější hry – a to vše probíhá v anglickém jazyce.

Odpoledne se uskutečnila procházka po Kutné Hoře, která byla zpestřena návštěvou Vlašského dvora a chrámu sv. Barbory. Počasí nám přálo, všichni jsme si odpoledne užili a už se těšíme na další dny plné zajímavých setkání, nových zážitků a informací.

Zde přinášíme odkaz na článek v Kutnohorských listech a také malou fotogalerii, kterou budeme průběžně doplňovat.