100 let republiky

Vloženo: 25. října 2018 v 21:13

Palachovka“ slavila 100 let republiky

V úterý 23. října se žáci nerozutekli do svých tříd jako obvykle, aby se věnovali fyzice, angličtině, chemii a dalším klasickým předmětům, ale do připravených workshopových dílen, které byly rozmístěné po celé škole. Ty si pro ně připravili učitelé v rámci celoškolního projektového dne, jenž byl věnován oslavám 100 let republiky.

Projektový den začal stylově za zvuků naší státní hymny linoucí se z rozhlasu, poté následovala samotná náplň jednotlivých dílen a ateliérů.

Žáci druhého stupně si mohli vybrat z celkem dvanácti různých témat:

Staročeská kuchyně, kde si zkusili upéct koláče nebo uvařit přesbidlo, módní či hudební ateliér, dílna zvaná od rákosky k interaktivce, Kutná Hora v proměnách času nebo ateliér Bauhaus věnovaný architektuře. Někteří se seznámili s významnými objevy a vynálezy, vytvořili medailonky našich prezidentů, speciální pozornost byla upřena na T.G.Masaryka, jiní absolvovali kartografickou, filmovou nebo sportovní dílnu.

Slavili také žáci na prvním stupni. Společně se svými učitelkami si vyzkoušeli, jak se psalo do písanky za první republiky nebo jak nepříjemné bylo klečet na hrachu, dále se dozvěděli mnoho různých informací o módě a sportu, zábavnou formou se seznámili s naším prvním prezidentem, zazpívali si dobové písně, nahlédli do prvorepublikových kuchařek a jídelníčků a získali spoustu dalších zajímavých informací.

Projektový den se vydařil a výsledkem je skvělá výstava ve vestibulu školy, kterou si rodiče mohou prohlédnout v rámci třídních schůzek.

Děkujeme všem, že se zúčastnili a oslavovali s námi. Můžeme slíbit, že takovýto den nebyl poslední, protože

„ČLOVĚK JE TÍM, CO VYRÁBÍ“

Tomáš Garrigue Masaryk

Více fotek na google uložišti školy