EDISON - den třetí

Vloženo: 21. února 2018

Dnešním dnem se projekt Edison překlopil do své druhé poloviny. Čas je bohužel neúprosný, a tak se všichni snažíme užívat si každou chvilku v příjemné společnosti našich zahraničních návštěvníků.

Lidé po celém světě rádi poznávají odlišné kultury, a tak vznikají tzv. global village. Akce, díky nimž za krátký čas můžete pomocí smyslů, technologií a komunikace „procestovat“ a poznat třeba celý svět, a to vše na jednom místě. A právě dnes měli naši žáci možnost zažít atmosféru takové global village na vlastní kůži. Během celého dopoledne proudily davy dětí do tělocvičny, která se na několik hodin proměnila ve velké kulturní centrum, kde bylo možné za krátkou chvíli obléknout škrabošku a přenést se na karneval do Brazílie, ochutnat palačinky tak, jak si je připravují v Rusku, vyzkoušet si písmo, kterým se píše na Taiwanu nebo v Malajsii či hádat, z jakých ingrediencí se skládá jeden z tradičních indonéských dezertů. Jako na správné global village jsme zvládli přelstít prostor i čas a jako památku si odnášíme množství fotek, podpisů, nově objevených chutí a mnoho dalších zajímavých poznatků.

Jako každý den však program neskončil s posledním školním zvoněním. I dnes si žáci udělali čas a vyrazili na procházku, aby edisonům ukázali, jaké krásy se nachází v okolí naší školy. Po procházce pak ještě následovala návštěva místní kavárny, kde se při hrnku lahodné kávy nebo čokolády dále prohlubovala nově navázaná přátelství :-)

Pro představu, jak celý den probíhal, si prohlédněte další část naší edisonské fotogalerie.