Vzpomínka na Václava Havla

Vloženo: 19. prosince 2011

Škola na minutu utichla pro Václava Havla.

Smutná zpráva o skonu bývalého prezidenta Václava Havla zasáhla každého z nás a nápadně změnila chod a tempo všedního života v České republice. Většina občanů se aspoň na chvíli zastavila, aby zavzpomínala na výjimečného člověka, jehož odchodu želí celý svět.

Ani Základní škola v ulici Jana Palacha není výjimkou. Začátek posledního předvánočního týdne se ve škole obvykle nese ve svátečním duchu, který podmalovává zvuk koled. Tentokrát však žáky nevítalo veselé „Nesem Vám noviny!“, nýbrž značně vážnější tón Modlitby pro Martu a černý prapor pověšený na žerdi před budovou školy.

V hale hořely svíce a na černou látkou pokrytém stole stál portrét Václava Havla. Většina z dětí se u něj zastavovala.

Na začátku první hodiny promluvil ze školního rozhlasu ředitel školy Miroslav Roudný, který v krátkém projevu popsal, o jak významnou a vlivnou osobnost moderní historie se jednalo. Následovala minuta ticha, během níž všichni přítomní v budově školy uctili Václava Havla i jeho život. Na závěr vzpomínky zazněla státní hymna.

Portrét prvního českého prezidenta Václava Havla bude ve škole vystaven až do čtvrtka 22. prosince, kdy jdou žáci do školy naposledy. Černý prapor bude sejmut pravděpodobně o den později.