Seminář k projektu v ZŠ Dymokury

Vloženo: 16. listopadu 2010

11.-12.11.2010 se uskutečnilo projektové setkání zástupců partnerských škol v projektu Vzdělávání dětí se specifickými potřebami učení.

Ve dnech 11. a 12. 11. 2010 byl uspořádán dvoudenní seminář k projektu Vzdělávání žáků  se SPU v partnerské Základní škole v Dymokurech. Zúčastnily se další partnerské školy : ZŠ Příbram VIII, MZŠ Nový Knín, MZŠ Rožďalovice, ZŠ – Škola Propojení Sedlčany (vedoucí škola v projektu) Z naší školy se zúčastnily paní učitelky H. Štěpánková a B. Saláková včetně ředitele školy. Program celého semináře se zabýval problematikou inkluzivního vzdělávání na školách v severských státech (pan profesor Rýdl) i v ČR a dále školením v interaktivních programech a nabídkou nakladatelství Fraus ( pan Slovák). Účastníci také pracovali – vyzkoušeli si praktickou tvorbu interaktivního učebního materiálu v programu Smartnotebook. Zajímavá a inspirující byla také prohlídka školy a následná návštěva vyučovacích hodin s interaktivní výukou byla v programu „třešničkou na dortu“. Celkovou pohodu dokreslovaly výborné služby gastronomické i ubytovací.

ZŠ Dymokury mají tedy za 1*