Dopravní soutěž mladých cyklistů trochu jinak

• Mgr. Pavel Mačina

Vloženo: 14. dubna 2010

Fotografie a výsledky školního kola dopravní soutěže na naší škole

Důležitost dopravní výchovy na základní škole je snad každému jasná. Aby mohli žáci jezdit na kole po silnicích, musí znát základní pravidla silničního provozu, značky a vyhodnotit situace na křižovatkách. Proto si žáci 5. - 9. ročníků ověřují své znalosti z dopravní výchovy formou Dopravní soutěže mladých cyklistů.

V letošním roce pořádáme Dopravní soutěž mladých cyklistů trošku jinak. Soutěž má dvě části: test ze znalostí pravidel silničního provozu, značek, křižovatek a jízdu zručnosti. Test píší všichni žáci na počítači, pomocí programu EduBase. Tento způsob je lepší, protože žáci hned vidí své výsledky, můžou si prohlédnout své chyby a hlavně má každý otázky v jiném pořadí a odpovědi uspořádané náhodně. Jízdu zručnosti letos absolvuje  každý žák, neboť nejde o předhánění se o nejlepší výsledek, ale hlavně o co největší počet zapojených žáků. Nejlepší žáci z každé kategorie postupují do oblastního kola, kde budou soutěžit jako čtyřčlenné družstvo. Oblastní kolo se uskuteční 10. 5. 2010 v Kutné Hoře.

Test žáci píší v termínu od 6. - 12. dubna, jízda zručnosti proběhne 14. dubna 2010. Postupující do oblastního kola upřesním později.

Poděkování patří vybraným žákům devátých ročníků za pomoc při organizaci jízdy zručnosti. Děkujeme