Digitální třída

Vloženo: 14. července 2010

Úplnou novinkou ve vzdělávání našich žáků bude od 1. září 2010 digitální 6. třída.

Od 1. září začínáme vyučovat v 6. A novým způsobem. Místo papírových učebnic, které budou zůstávat až na výjimky doma, si žáci budou nosit netbooky, ve kterých budou mít digitální učebnice. Tento projekt má za sebou první rok ověřování na třech vybraných školách v ČR. Protože na naší škole se kromě jazyků specializujeme na informatiku, okamžitě nás tento nový způsob vzdělávání zaujal. Intenzivně jsme zajímali o to, co přinese žákům. Zúčastnili jsme se několika konferencí s touto tematikou a navštívili jednu z pilotních škol. Hovořili jsme  s p. ř. V. Beranem ze ZŠ v Praze - Kunraticích. Od něho jsme se dozvěděli, že jako stěžejní posun považuje změnu v pohledu žáků na počítač. Postupně se z něho stává to, čím má být - pracovní pomůckou a ne jen nástrojem na hry a chat. Podle slov p. ředitele se nový způsob osvědčil a na jeho škole již v následujícím školním roce budou v ročníku digitální třídy obě. Věříme, že i na naší škole budeme dál úspěšně rozvíjet nové způsoby výuky, i když si uvědomujeme vyšší finanční náročnost nového systému. Ale jak již bylo řečeno na jedné z výše zmiňovaných konferencí, my učitelé dnes připravujeme žáky na povolání, která ještě nevznikla, proto těžko můžeme zůstat u černé tabule a křídy.