Vystoupení na 2.benefičním plese občanského sdružení Cesta životem bez bariér

• Anna Kovandová

Vloženo: 25. listopadu 2008

Zobrazeno: 2064×

Blížil se večer plný očekávání, na který se děvčata těšila již od září, kdy pilně začala nacvičovat… O jaký večer šlo? O večer, kde se děvčata představila na plese pořádaném občanským sdružením Cesta životem bez bariér v kulturním domě Lorec.

Večer plný krásných emocí odstartovala Taneční skupina Hany Říhové dne 22.listopadu 2008 pár minut před půl devátou. Taneční choreografie nesla název „Letem světem aneb zázraky se dějí“. Společně jsme se protancovali 60.léty, kdy život handicapovaných lidí probíhal za oponou. Děti, mládež i dospělí byli zavíráni do ústavů bez ohledu na druh postižení, a proto tancem zvoleným za 60.léta byl rock´n´roll na píseň Trezor od Karla Gotta.

Po roce  1989 se otevíraly nové šance. Ústavy se bortily, ale stále čekal na lidi  s handicapem ohromný kus cesty.  Symbolem 80.let v našem vystoupení se stala píseň od zpěvačky Madonny, na kterou vystoupila děvčata z 2.stupně, která navštěvují Taneční kroužek.

Trilogii tanců zakončila specifická píseň „I´d like to moved“, na kterou zatančily žákyně z Tanečního kroužku ze 3. až 5.tříd. Píseň zastupovala 21.století, kdy se ústavy konečně zbortily a handicapovaní lidé dostali novou šanci formou integrace.

Děkujeme všem rodičům a dětem za podporu.

Hana Říhová