Prezentace projektového vyučování v Izraeli - Yad Vashem

• PhDr. Nina Bilincová

Vloženo: 14. listopadu 2008

Zobrazeno: 1949×

Čtyřleté úsilí v hodinách dějepisu bylo zúročeno. Výstupy projektového vyučování "Protižidovská nařízení a jejich vliv na psychiku člověka aneb Jak vyučovat o holocaustu" obdivovali nejen čeští, ale i zahraniční pedagogové na mezinárodním semináři v Izraeli. Metodika projektu vzbudila zájem u izraelských kolegů natolik, že veškeré prezentované výstupy si vyžádali pracovníci The International School for Holocaust Studies a byla s nimi navázána spolupráce.

Velké poděkování patří paní učitelce Zdence Černé za pomoc při výtvarném zpracování. Dále děkuji všem bývalým žákům, kteří nám pomohli při přípravné, realizační a závěrečné fázi projektu.

Zvláštní poděkování patří Petru Balšánkovi, dnes již studentu 2.ročníku SPŠ a VOŠ v Kutné Hoře, za pomoc při celkovém zpracování výstupů.

Nina Bilincová