Branný den

Vloženo: 14. října 2008

10. října jsme na naší škole nacvičovali chování člověka v krizových situacích.

Na naší škole nepodceňujeme nácvik chování člověka v krizových situací, i když Kutná Hora patří ke klidným lokalitám např. bez chemického průmyslu. Dopolední program začal nácvikem evakuace budovy. Díky dobře organizovanému systému, byla budova v krátké chvíli prázdná. Pak již následoval různorodý program upravený a přizpůsobený věku dětí. Zatímco I. stupeň měl program méně náročný, na žáky II. stupně čekala delší  "procházka" do oblasti Bylanky a tam připravený závod hlídek. Během něho žáci plnili úkoly na sedmi stanovištích. Prokazovali své znalosti z přírodovědy, první pomoci, odhadu vzdálenosti apod. Závod byl pochopitelně na čas, tak museli prokázat i svou fyzickou zdatnost. Role rozhodčích se dobře zhostili žáci 9. A a dívky z 9. B. A vítězové?

• 6. ročník      Vele, Bříza, Pokorná, Suchá

• 7. ročník      Kaucnerová, Dvořáková K., Nepraš, Lancová