Setkání s bývalými žáky 9.ročníků

• Anna Kovandová

Vloženo: 23. listopadu 2007

Dne 22.11.2007 se uskutečnilo setkání bývalých 'deváťáků' s 'deváťáky' současnými.

Jak se již stalo tradicí, kterou založila paní učitelka Markéta Švejnohová, konalo se i letos setkání současných žáků se žáky bývalými. K naší velké radosti se dostavil velký počet bývalých žáků, kteří si pochvalovali dobrou úroveň přípravy z naší školy a také se rádi setkali se svými bývalými spolužáky a učiteli.

Podívat a popovídat si se svými bývalými žáky přišla paní učitelka Bilincová, Musilová, Karlovská a Saláková, přítomná byla i paní učitelka Švejnohová, která je v současné době na mateřské dovolené.

Bývalí žáci informovali o přijímacích zkouškách, náročnosti studia, vybavení školy, plánech do budoucna, ale také o finančním zatížení rodiny, ať už v podobě učebnic, ale i pomůcek na výuku a praxi. Po úvodní části se rozběhla neformální beseda, při které se jednotliví žáci ptali studentů na podrobnosti týkající se studia.

Pro besedující bylo připraveno malé občerstvení.

Věřím, že celá akce byla přínosem a přispěla k lepší informovanosti žáků v dalších možnostech studia.

Besedovat přišli:

Gymnázium Jiřího Ortena v Kutné Hoře: Nikola Řandová, Tereza Žítková, Katka Blahová, Míša Náhlovská, Katka Hniličková, Monika Pravdová, Eva Blohbergerová, Lukáš Láznička, Tomáš Kovanda

Střední škola stavební Kolín: Tomáš Kuba

SOŠ a SOU Kutná Hora: Kristýna Zemčáková, Jana Batelková, Katka Mašínová, Vojta Kaucner

Střední škola podnikatelská Český Brod: Jakub Koleček

SZŠ Beroun: Denisa Velišová

SPŠ a VOŠ Kutná Hora: Lukáš Křepelka, Jiří Láznička, Michal Mrázek, Petr Balšánek, Jan Zadina

Obchodní akademie Kolín: Tereza Mašínová, Lucie Zámišová

SZŠ Kolín: Lucie Vekrbauerová