Projektový den

• Mgr. Pavel Mačina

Vloženo: 16. listopadu 2007

Dne 15.11.2007 proběhl na naší škole projektový den...

Dnešní projektový den byl plný aktivit žáků a učitelů školy. Přes kutnohorské pověsti se všem otevřel nový pohled na Kutnou Horu, naše krásné město. Středověká Kutná Hora byla plná bohatství, ale i chudoby. Bohatství a chudoba si tu hleděly obzvlášť zblízka do očí. Bohatství plodilo pýchu, závist a zlobu; chudoba dávala vzniknout nejen pokorné čistotě, ale i vzpouře. A tento střet utkvěl v leckterém vyprávění, v leckteré kutnohorské pověsti. Objevují se tu problémy náboženské i národnostní. Naše město – Kutná Hora – byla ve skutečnosti hornická a trhová osada Hora. Užívalo se též názvu „ cuthna “, což se v odborné literatuře spojuje se středoněmeckým označením těžení nerostů „ Kutten “ a obyvatelé města Hor Kutných se dříve nazývali Horníci.

V divadelních scénkách, básních, literárních výstupech a výtvarném projevu se všichni uplatnili a spontánně pracovali. Projektový den se podařil !