Branný den

• Mgr. Pavel Mačina

Vloženo: 17. ledna 2007

Několik záběrů z branného dne, který proběhl na naší škole 9.října 2006...
„Co se děje?“, ptali se nejspíš obyvatelé domů z okolí školy 9. října krátce po 8. hodině. Zvuk sirény nikdy nevěstí nic dobrého, ale tentokrát se nebylo čeho obávat. Žáci a učitelé ve spolupráci s jednotkou záchranného praporu nacvičovali evakuaci školy. Po spořádaném opuštění budovy byl připraven další program. Všichni si prohlédli techniku, kterou vojáci- záchranáři používají. Zkusili si znalosti první pomoci a napsali testy o připravenosti na mimořádné situace. Další činností byl sportovní závod, který měl pro 2. stupeň trasu na Kaňku. Postupně běžci plnili úkoly z obratnosti, ze znalostí přírody a historie KH. Pro mladší žáky byla připravena přiměřená verze v různých částech KH, např. v parku pod Vlašským dvorem.