Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

Zástupci sedmáků soutěžili v jízdě zručnosti traktorem či dojení na modelu krávy

  • Mgr. Pavel Jeřábek

Vloženo: 27. března v 9:45

Zobrazeno: 173×

Zástupci sedmáků soutěžili v jízdě zručnosti traktorem či dojení na modelu krávy

V pátek 24. března se dva zástupci našich sedmáků, Jakub Skýva a Václav  Marek, zúčastnili finálového kola soutěže „Hledáme mladého zemědělce“, kterou vůbec poprvé pořádala střední zemědělská škola v Čáslavi.

„Cílem soutěže je samozřejmě popularizace oboru jako takového mezi generací sedmáků, kteří mají možnost naši školu poznat, protože za rok a půl je také čeká rozhodování o budoucím studiu,“ uvedl garant soutěže a učitel praxe Jaroslav Trávníček

Z celkem 350 dětí ze 13 základních škol se do užšího výběru dostalo jen 26 těch, kteří nejlépe zvládli vědomostní test v prvním kole. Mezi nimi byli právě dva naši sedmáci.

Na kluky zde čekala opravdu zajímavá klání v několika praktických disciplínách – v překladu slov do angličtiny s doplněním do tajenky, v poznávání rostlin, v dojení na modelu krávy, v odhadování váhy sena nebo vajíčka, v jízdě zručnosti traktorem s instruktorem na čas a ve slalomu s kolečkem s balíky sena.

Po náročném dopoledni komise vyhlásila výsledky. Zde se naši městští kluci neztratili, když zůstali těsně za pomyslnou „Top Five“. Titul nejlepší zemědělec si odnesl „soupeř“, jehož rodina už po tři generace provozuje u Štipoklas farmu.

Galerie