Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

Informace k prevenci proti virovému onemocnění

 • Mgr. Jaroslava Drabešová

Vloženo: 2. března v 8:28

V souvislosti se šířením virového onemocnění způsobeného novým typem koronaviru (Covid - 19) předáváme informace, jak snížit možnost přenosu infekčního agens a omezení výskytu onemocnění:

 

 1. základní prevencí této infekční nemoci je dodržování základních hygienických návyků, tedy hygieny rukou, etikety kýchání, nezdržování se v prostorech s velkým počtem osob, pestrá strava a dostatečný přísun vitamínů,
 2. neposílejte do školy nemocné děti,
 3. škola nebude a ani nemůže vyžadovat od žáků po jejich návratu  z dovolené 14 denní preventivní karanténu. K dnešnímu datu se řídíme platným pokynem Ministerstva zdravotnictví, tzv. Algoritmem č. 3:


  Doporučení Ministerstva zdravotnictví občanům ČR a dalším osobám přijíždějícím z Itálie či z jiných oblastí s vysokým počtem onemocnění COVID-19

  Vzhledem k aktuální epidemiologické situaci Ministerstvo zdravotnictví doporučuje cestovatelům, kteří pobývali v období od poloviny února 2020 v regionech Emilia-Romagna, Lombardie, Piedmont a Veneto, či v jiných oblastech s vysokým počtem onemocnění vyvolaných novým koronavirem, aby v následujících 14 dnech po opuštění daného regionu sledovali svůj zdravotní stav se zaměřením se na příznaky počínajícího respiračního onemocnění (především horečka nad 38 st. C, dýchací obtíže, kašel) a 2krát denně si měřili tělesnou teplotu.
  Po návratu z uvedených regionů pečlivě sledujte svůj zdravotní stav. V případě výskytu výše uvedených příznaků respiračního onemocnění zůstaňte doma, omezte kontakt s ostatními osobami a telefonicky kontaktujte telefonní linku 112, operátor této linky Vám zprostředkuje kontakt s pracovníky místně příslušné krajské hygienické stanice, kteří Vám sdělí další postup k zajištění Vašeho vyšetření a prevence eventuálního šíření nákazy.
  Důsledně dodržujte zásady respirační hygieny, často si myjte ruce mýdlem a vodou, používejte dezinfekční prostředky s plně virucidním účinkem.
   

Jako edukační pomůcku si Vám v příloze dovolujeme zaslat informační leták, který vydal Státní zdravotní ústav.

V průběhu doby byly vYhlášeny další rizikové státy. Mezi nimi i Rakousko a Německo.

Přílohy