Zakončení projektu Příběhy našich sousedů

Vloženo: 9. března 2020 v 12:05

Ohlédnutí za velmi úspěšnou závěrečnou prezentací projektu Příběhy našich sousedů

Projekt Příběhy našich sousedů, který pro náš region organizovalo sdružení MAP Kutnohorsko, vyvrcholil v pondělí 2. března 2020 slavnostní prezentací v zaplněném sále Městského Tylova divadla v Kutné Hoře. Celkem osm týmů ze šesti základních škol Kutnohorska tak zakončilo svou půlroční dokumentaristickou práci před domácím publikem a odbornou porotou, která jejich práci i závěrečné vystoupení hodnotila. Porota byla složena ze tří členů, zástupci pedagogů, historiků a novinářů. Vzácnou návštěvou byli samotní pamětníci, jejichž příběhy jednotlivé týmy zpracovávaly.

Všechny prezentace byly velmi povedené, každá byla originální a měla svůj nápad. O to víc nás těší, že porota ohodnotila naše žáky a jejich práci za nejlepší.

Pro závěrečnou prezentaci si vybrali nelehkou disciplínu, a to stínové divadlo, se kterým do té doby neměli žádnou zkušenost. Pilná příprava se vyplatila, jejich zpracování příběhu se povedlo a bylo krásnou tečkou celého programu.