Výstava ZŠ Jana Palacha v Kutné Hoře „Střípky 2013/14“

• Mgr. Jaroslava Drabešová

Vloženo: 28. března 2014

Vážení přátelé a příznivci školy, přijměte srdečné pozvaní na výstavu
                                               „Střípky 2013/14“.
        30. školních let není zrovna málo – to už stojí za malé ohlédnutí. Palachovka se rozhodla nahlédnout do své minulosti. Škola je živý organizmus, pořád se děje něco nového, každý okamžik je nezaměnitelný.
       Škola je jako rozjetý vlak. V září nastoupíte, téměř všichni cestující mají svoji místenku, ale cestou nastupují či vystupují  další. Jedete spolu pestrou krajinou různých aktivit, událostí, radostí i starostí. Jednotliví cestující společně navazují čilou komunikaci, mnozí  se stávají pouhými  pozorovateli a někteří po celou cestu spokojeně pochrupávají. Stanice ubíhají jedna za druhou a všichni cestující neochvějně vědí, že červen je konečná, na které  musí – každý s jinými pocity – vystupovat. Nestačíte se divit, jak ten čas utekl. Prostě život…
      Zatím jsme se ohlédli jen malinko, do letošního školního roku. Přítomnost je důležitá, protože ji prožíváme právě teď.
      Palachovka  Vám, sice skromně, ale hrdě, představuje svoji současnost. Proto „Střípky…“ – jen ukázky aktivit a tvořivosti našich žáků.
Děkujeme všem v České spořitelně, kteří nám výstavu umožnili zrealizovat. Jmenovitě především paní  Vlastě  Štěrbové, Andree Dlouhé a Jindře Horázné.

Pokud výstavu navštívíte, potěší nás Vaše ohlasy . Děkujeme a těšíme se na další setkání.

Mgr. Jaroslava Drabešová, ředitelka školy a pedagogický sbor