Pobyt dětí s poruchami učení na Monínci

• Mgr. Věra Černá

Vloženo: 17. května 2010

Děti naší školy se již podruhé zúčastnily pětidenního výjezdu v rámci grantu Rozvoj programů pro žáky, tentokrát ve sportovně rekreačním zařízení Monínec na Sedlčansku. Můžete se podívat, jak se tam dětem líbilo.

Letošní soustředění mělo dvě základní náplně: reedukaci specifických poruch učení a aktivity osobnostní a sociální výchovy.

V době vyučování se kromě klasických forem výuky využívaly i počítače.

Při oddychově-poznávací části tvořené aktivitami osobnostní a sociální výchovy, kterou skvěle vedli pracovníci občanského sdružení Odyssea, žáci většinou trávili čas v terénu, kde plnili úkoly vedoucí k sebepoznání a prohloubení morálně volních vlastností žáků.

Jedno odpoledne se konal výjezd lanovkou na vrchol Monínce a výlet po okolí s prohlídkou roubenek, koňské farmy, býčí farmy s bizony a přestěhované Staré poštovny ze Sněžky. Moc pěkné!

Bohužel ošklivé počasí nám poslední den pokazilo plánovaný tubing - jízdu na pneumatikách.

Dětem se výjezd moc líbil.