Opět jedeme do Anglie

Vloženo: 7. března 2010

Schůzka 18.3.2010(čtvrtek) v 17:OO v hale školy + zaplacení zájezdu + další informace.

Londýn a sídla anglických králů

Windsor, Hampton Court, Eton

Termín: 19.4. – 24.4. 2010                                                                                      Cena: 6.340,-

Program zájezdu

1.den V dopoledních hodinách odjezd od školy přes Německo do francouzského přístavu Calais.

2.den V časných ranních příjezd do CALAIS, přeprava přes kanál La Manche, příjezd do LONDÝNA. Pěší prohlídka města po trase  - Houses of Parliament a Big Ben,  vládní ulice Whitehall s Banqueting House a Downing Street se sídlem britských ministerských předsedů od roku 1732. Návštěva Trafalgar Square, Picadilly Circus se symbolickou sochou Amora, pro Londýňany Hub of the World, neboli „pupek světa“. Projdeme Soho a China Town, se spoustou tajemných provoněných obchůdků s orientálním zbožím. Prohlídka British Museum – nejstarší veřejné muzeum na světě, dle některých názorů londýnská atrakce č. 1, nenecháme si ujít – skulptury z Parthenonu, egyptské mumie, poklad ze Sutton Hoo. Pokračujeme k  Lincoln´s Inn – nejzachovalejší právnické koleje ve městě. Navštívíme třídu The Strand a  Covent Garden. Návštěvníky této čtvrti přitahují venkovní kavárny, pouliční komedianti, stylové obchody a trhy. Oblast viktoriánských budov byla přeměněna na jedno z nejživějších míst ve městě. Širokou přístupovou cestou The Mall  dojdeme k  Buckingham Palace, který je zároveň kanceláří i domovem britské monarchie. Procházka mezi květinovými záhony okrasného parku St. James Park, oblíbeného místa odpočinku Londýňanů. Odjezd na ubytování.

3.den Prohlídku města zahájíme návštěvou  Muzea voskových figurín Madame Tussaud´s. Odjedeme do City of London. Finanční čtvrť Londýna stojí na místě bývalé římské osady, kontrast viktoriánských budov s blyštivými moderními stavbami dává City její charakteristický vzhled. Populární mrakodrap společnosti Swiss Re the Gherkin neboli „Kyselá okurka“, srdce finančnictví, the Bank a prohlídka mistrovského Wrenova díla St. Paul´s Cathedral – Západní průčelí s věžemi, Kopule, Šeptající galerie. Southwark, jedna z nejpůsobivějších londýnských čtvrtí  - pěšky přejdeme most Millenium Bridge naproti galerii Tate Modern, která je dnes domovem současného umění. (Fakult. lze zařadit do programu, místo návštěvy muzea vos. figurín). South Bank – hlavní kulturní centrum Londýna. Procházka kolem Temže k posledním cílům dnešního dne : St. Catherine Docks, dominantě města Tower Bridge a k pevnosti Tower of London, kde jsou vystaveny mimo jiné i korunovační klenoty, mezi nimiž se nachází i nejslavnější diamant světa, 108 karátový Koh-i-Noor. Návrat na ubytování.

4.den Dnes navštívíme nejoblíbenější sídlo Jindřicha VIII., nádherný tudorovský palác HAMPTON COURT s rozlehlou barokní zahradou a labyrintem. Dále na západ si prohlédneme hrad WINDSOR,  nejstarší nepřetržitě obývaná královská rezidence. Nevynecháme klenot zámku – kapli sv. Jiřího a reprezentační síně.  Cestou zpět na ubytování do Londýna návštěva ETON COLLEGE - nejstarší soukromá chlapecká škola ve Velké Británii, kde studovali synové princezny Diany a prince Charlese.

5.den Navštívíme GREENWICH, historickou východní „vstupní bránu „ do Londýna po souši i po vodě. Prohlídka Royal Observatory – Nultý poledník (zeměpisná délka 0°), který rozděluje zeměkouli na východní a západní polokouli, prochází právě tímto místem. Z observatoře je krásný výhled na Temži a působivé Docklands. Procházka v Greenwich Park a Foot Tunelem pod Temží,  dlouhým 370 m projdeme kvůli nádhernému výhledu na budovu Old Royal Naval College – náročná budova Královské námořní školy od Ch. Wrena  a na Jonesův Queen´s House. Fakultativní cca 1 hod. lodní plavba po Temži z Greenwich Pier do Westminster Pier bude patřit k nejzajímavějším způsobům poznání města. Následuje London Eye – další dominanta města s fantastickým výhledem, projdeme slavnou via Houses of  Parliament s  Buckingham Palace, následuje Hyde Park a návštěva Natural History Museum – Přírodovědecké muzeum. Individuální volno na nákupy. Kolem 19.00 hod. odjedeme zpět do ČR.

6.den Předpokládaný příjezd kolem 17.00 hodiny.

Cena zahrnuje: dopravu klim. busem, silniční poplatky, přeprava přes kanál La Manche, 3x ubytování v hostitelských rodinách s plnou penzí, kompletní pojištění včetně storna a léčebných výloh v zahraničí, pojištění CK proti úpadku dle zákona 159/1999 Sb., průvodce

Cena nezahrnuje: vstupy do navštívených objektů