Dopravní soutěž mladých cyklistů

• Mgr. Pavel Mačina

Vloženo: 8. dubna 2009

Výsledky a fotografie ze školního kola Dopravní soutěže mladých cyklistů

Ve středu 8. dubna se za slunečného počasí uskutečnila druhá část soutěže mladých cyklistů - jízda zručnosti. Jízdy se tentokrát zúčastnili žáci od 4. do 9. ročníků, kteří bojovali o postup do oblastního kola. Jako rozhodčí na stanovištích pomáhali žáci 9.A.

V době, kdy pro cyklisty na silnicích neustále narůstá nebezpečí, je znalost dopravních předpisů, značek a situací na křížovatkách velmi důležitá. Dopravní výchova není samostatný předmět, ale prolíná některými předměty, zvláště na prvním stupni. Žáci 4. až 7. ročníků přistoupili k soutěži zodpovědně, snažili se při vyplňování testů, při jízdě zručnosti projevili soutěžního ducha. Je smutné, že někteří žáci 8. tříd toto nadšení nesdíleli.

Po vyrovnaném boji do oblasního kola, které proběhne 21. dubna, postoupili tito žáci:

1. kategorie

• Josef Jelínek 4.A
  • Tomáš Fišar 4.A
  • Jana Balvínová 4.A
  • Kristýna Vyvialová 4.B

2. Kategorie

• Martin Pacák 8.B
  • Václav Rejna 8.A
  • Klára Vlachová 7.B
  • Eva Záhorcová 7.B

Postupujícím žákům blahopřejeme a držíme palce v dalších kolech