Akce "Stonožka"

Vloženo: 11. května 2009

Informace pro rodiče.

Vážení rodiče!
V pátek 15. května 2009 probíhá v Kutné Hoře tzv. Stonožkový den. Jedná se o celorepublikové setkání škol, které jsou zapojeny do této charity. Minulý týden nás navštívila zakladatelka hnutí „Stonožka – na vlastních nohou“, paní Běla Jensen a pozvala děti, učitele i vás rodiče k účasti a k podpoře této akce. Naše škola se může pyšnit tím, že je v této společnosti již 19 let, a proto samozřejmě nemůžeme chybět.
 Na pátek tedy bude upraveno vyučování tak, aby 1. stupeň mohl jít na oběd do jídelny      v 10, 30 ( děti, které se nestravují v jídelně, si přinesou větší svačinu) a 2. stupeň v 11 hodin. Po obědě odcházíme do parku pod Vlašským dvorem, kde je připraven program. Vystoupí zde hudební skupina Josefa Wagnera, školy se svými programy, Marek Eben, který je stálým spolupracovníkem Stonožky, bude prezentovat deklaraci proti šikaně.
 Vyvrcholením programu je pokus o zápis do Guinessovy knihy rekordů ve vytvoření nejdelší stonožky z přítomných dětí a dospělých.
Děti budou pod dohledem třídních učitelek a vychovatelek ŠD po celou dobu programu . V případě, že akci podpoříte svou účastí a to bychom velmi uvítali, můžete své dítě převzít přímo na místě.
Ukončení programu a návrat ke škole je plánováno mezi 14. a 15. hodinou. Děti z 2. stupně budou mít rozchod v parku pod Vlašským dvorem, mladší žáci budou převedeni ke škole, kde bude rozchod, pokud se nejedná o družinové děti.
V případě nejasností se obraťte na vedení školy nebo třídní učitele.
 V Kutné Hoře 11.05. 2009                                   Mgr. Miroslav Roudný, ředitel ZŠ